Częste biegunki u psa i złe wyniki badań

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

AMisiowa
Posty:2
Rejestracja:13 sierpnia 2023, 11:18

13 sierpnia 2023, 12:10

Witam serdecznie
Od ponad roku posiadam Misia ,przygarnęłam go ze schroniska.Piesek był oceniony na 2 lata.
Od samego początku borykamy się z rozwolnieniami.Na początku dostał tylozynę którą żle znosił.Potem było badanie kału i wyszły nicienie i tęgoryjce.Przeszedł kurację Quanifenem i na jakiś czas był spokój.Niestety po około niecałych dwóch miesiącach rozwolnienia powróciły.Za każdym razem badanie kału i wynik ujemny.Dostawał ampicyline z kwasem. To pomaga ale za trzy cztery tygodnie jest nawrót i znowu ampicylina.W skócie częsta antybiotykoterepia ,ostatnio czesto sie drapie i podgryza ,czerwone uszy jakby krosty plamy.Był ok półtorej tygodnia po antybiotyku i dzień po podanym sterydzie gdy miał pobieraną krew na badania.Wyniki Leukocyty 16,3 norma (6,0-12,0)
Segm{tys/ul} 13,04 norma (3,00-12,00)
Aspat 98 norma (0-50)
Alat 40 norma (0-70)
Glukoza 10 norma (55-120)
Mocznik 58,4 norma (20-50)
Białko 8,36 norma (5,40-7,50)
T4 tyroksyna 1,52 norma (1,5-4,5)
Czekam jeszcze na badanie trzustki b12 i kwasu foliowego
Mam pytanie czy antybiotyki i steryd mógł wpłynć na wyniki badań?Co może być mojemu psu i jakie badania jeszcze powinnam wykonać?Jest podejrzenie sibo ,niedoczynności tarczycy.Misio je teraz hilss z/d od paru dni i stolec jest dziwnie czarny Wczesniej gotowany indyk bo po kurczaku było drapaniei animondę .Sierść na moje oko też sie pogorszyła stała się miękkai straciła na objętości .Apetyt ma .Bardzo go kocham :).Proszę o radę.
AMisiowa
Posty:2
Rejestracja:13 sierpnia 2023, 11:18

13 sierpnia 2023, 12:15

Nie wiem czy to istotne ale jeszcze dodam ze często je trawę.Kał nie raz jest w rozsiane żółte kropeczki.W marcu po odrobaczeniu kupa była cała jasno zielona.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości