Suka 2 lata zostawia krople wody na podłodze.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Mart89
Posty:1
Rejestracja:28 sierpnia 2023, 11:46

28 sierpnia 2023, 11:54

Witam. Mam suke amstaffa 2 lata, w styczniu wysterelizowana. Samopoczucie normalne, apetyt również. Brak temperatury. Dziś po siedzeniu na podłodze zauważyłam mokra plamę plus wylizawanie się. Płyn zebrałam ręcznikiem i był przezroczysty. Poszłam do weta (niestety w małej miejscowości) i dostala zastrzyk przeciwzapalny. Saszetki urikrill i ku mojemu zdziwnieniu cimaglex 30mg i DogShield PRO ARTHRO COMPLEX 90 , z tego co czytałam to te leki są na stawy a nie na infekcje drog moczowych( to podejrzewa weterynarz) nie podałam jej tego bo nie chce jej nie potrzebnie faszerować. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i mógłby powiedzieć czy zastosowanie tych leków jest wskazane?
Vet4u
Posty:764
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

28 sierpnia 2023, 14:16

Dzień dobry!
Jeśli ma Pani wątpliwości lub też pytania co do leków zastosowanych u pupila najlepiej będzie skonsultować się z prowadzącym terapię lekarzem weterynarii. Zastosowane leki mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Dodatkowo w niektórych przypadkach zaburzeń w obrębie układu ruchu u zwierząt obserwuje się oddawanie moczu w niepożądanych miejscach. Może Pani również poszerzyć diagnostykę i wykonać kilka badań dodatkowych jak np. USG, badanie moczu, RTG (jeśli istnieje podejrzenie problemów ze stawami). Zalecamy przede wszystkim konsultacje u lekarza weterynarii, który ma dostęp do całej dokumentacji medycznej pupila.
Życzymy dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości