Jaka diagnoza..

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

gabriela.badura@icloud.com
Posty:1
Rejestracja:10 września 2023, 14:05

10 września 2023, 14:07

Witam serdecznie. Szukam przyczyny choroby, a być może spojrzenie innego lekarza przyniesie jakąś solucje. Pies lat 5 , rasa- mix. Waga 16, wczesniejsza okolo 19 kg.Wykastrowany. Nadreaktywny , agresja lękowa. Od 4 lat bez objawów chorobowych, profilaktyka przeciw kleszczom Nexgard , podawany raz do roku kwiecien. Brak alergii pokarmowych pies dotychczas zdrowy. Zeszly rok- badania (rozszerzone książkowe , podniesiony cukier( ze stresu) fruktozamina idealna. Dokladnie 3 tyg temu podczas pobytu w Chorwacji pies zaczął nadmiernie pić oraz oddawać mocz.Innych objawow chorobowych brak , z tym że w międzyczasie złamał ząb. Skojarzyliśmy to z maskowaniem bólu. Po powrocie szybkie badanie moczu, i podanie Nlpz, na 6 dni. W związku z tym ułamanym zębem zmieniłam karmę z suchej na mokrą. Automatycznie pies zaczął normalnie pic i przestał nadmiernie sikac. Żywy wesoły zero apatii. Więc dalej kierunek ząb , i oczekiwanie na badania krwi oraz usuniecie kamienia. Badanie moczu wykazało bardzo duży poziom cukru bez ciał ketonowych. Pies przez tydzien w stanie idealnym- brak objawów chorobowych.Po pobraniu krwi, wyniki katastrofalne- ( w załączniku.Usg -serce ok, trzustka malo widoczna ponieważ brzuch zagazowany przez stres i nadmierne dyszenie, lekkie zmiany w woreczku żółciowym( pies ma lekką nadwage). Zleciłam panel badań w kierunku chorób odkleszczowych ( szeroki) w tym miedzy innymi badanie na hepatozoonoze( był prawie 2 miesiące nad morzem środziemnym). Lek. Wet- na dzien dzisiejszy przepisal- NLPz , Antybiotyk, ponowne badanie z krwi. Pies ma apetyt, brak wymiotów stolec idealny, pies aktywny, bez zmian chorobowych. Korzeń zęba usunięty. Wszystkie inne zęby stan idealny brak kamienia. Diagnoza- zapalenie trzustki. ( wywołane byc może tymi bakteriami z zęba)Rokowania? Nie wiemy. Zalecona dieta. I teraz moje pytanie, czy coś jeszcze możemy poszukać, przyczyny oraz ewentualnego stwierdzenia co jest albo czego nie ma. Będę wdzięczna za wszelkie porady.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości