Problem z gruczołami, krew z gruczołów

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Barbara216
Posty:2
Rejestracja:19 marca 2023, 12:35

19 marca 2023, 12:43

Dzień dobry
u mojego 8 letniego kundelka od 2 miesięcy nawraca problem z gruczołami.
Rozpoczęło się od saneczkowania, potem śmierdziało, następnie pojawiła się brązowa wydzielina a teraz w większości jest to krew. Po podaniu antybiotyku trochę się uspokoiło. Niestety po tygodniu od leczenia problem nawrócił.
Praktycznie co tydzień jesteśmy u lekarza.
Gruczoły podczas badania są praktycznie puste, natomiast wycieka z nich krew...
Mój Jerzyk dostaje steryd bezpośrednio na gruczoły. Ogólnie czuje się dobrze, ma apetyt oraz bez problemu się załatwia.
Niestety pomimo leczenia problem gruczołów nie znika.
Nadal saneczkuje i wylizuje okolice odbyty.
Czy ktoś z Państwa miał podobny problem z pieskiem?
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam
Vet4u
Posty:764
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

21 marca 2023, 15:32

Dzień dobry!
Myślimy, że warto porozmawiać z lekarzem weterynarii prowadzącym leczenie pupila o swoich obawach i jego opinii odnośnie dalszego postępowania (czy też przeprowadzenia dodatkowych badań). Jeśli mimo wszystko problem nie ustąpi w czasie, można również skonsultować się z innym lekarzem w celu zasięgnięcia drugiej opinii.
Życzymy dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
Barbara216
Posty:2
Rejestracja:19 marca 2023, 12:35

21 marca 2023, 17:19

Rozmawiałam z weterynarzem, niestety problem się odnawia…pomimo podawania sterydów bezpośrednio na gruczoły. Rozpoczyna się tak samo, czyli najpierw brzydki zapach potem brunatna wydzielina a na końcu krew.
Czy to może być problem z naczynkiem ? Czy jest to początek czegoś gorszego…miałam nadzieje że ktoś może miał podobny problem i coś podpowie.
Vet4u
Posty:764
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

23 marca 2023, 10:19

Dzień dobry!
Opisane objawy mogą wskazywać na stale trwające zapalenie zatok przyodbytowych (jeśli podczas badania palpacyjnego lekarz nie wyczuł innych zmian). Można się skonsultować i poprosić o wykonanie badań dodatkowych oraz rozważyć ponowne wprowadzenie antybiotykoterapi miejscowej, czy też ogólnej.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
patrycja14.kotlewska@gmail.com
Posty:4
Rejestracja:28 lutego 2024, 19:35

03 marca 2024, 13:45

Hej, niewiele pomogę ale mamy podobny problem i też nie wiem co robić. Suczka ma 14lar nigdy nie było problemu z gruczołami teraz się pojawił byl stan zapalny krew w jednym z gruczołów był antybiotyk wszystko wyczyszczone. Po 2miesiacach gdy sama jej czyściłam gruczoł znów pojawiła się chyba krew nie była to jednoznacznie rkww ale wydzielina jakby była jednak z krwią poszłam do weta obejrzał stwierdził że wszystko okej infekcji nie ma, gruczoły puste normalnej wielkości. Steryd w sprayu zewnętrznie na 9tygodni. Teraz nie saneczkuje ale czasem wylizuje tyłek. Po każdym spacerze wycieram jej tyłek mokrymi chusteczkami i często jest brudny trochę od kupy. Nie wiem czy wcześniej tak było bo nigdy tyłka jej nie wycieralam ale w dalszym ciągu mnie to martwi i niekiedy mam wrażenie że ta wydzielina jest bordowa jakby była tam domieszka krwi. Niestety mieszkam za granica i tu wet jest cholernie drogi więc nie chce też ciągle panikować i iść żeby powiedzieli mi że psu nic nie jest i zapłacę za to 1000zl ale no martwi mnie że od momentu problemu z gruczołami nie wróciło wszystko do normy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 68 gości