Nagłe pogorszenie stanu zdrowia psa-nerki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Jull21
Posty:1
Rejestracja:18 stycznia 2024, 18:49

18 stycznia 2024, 19:17

Bardzo proszę o spojrzenie na wyniki i odpowiedź czy cokolwiek da się zrobić. Nasza 12letnia sunia z dnia na dzień zaczęła się robić smutna, zmęczona. Myśleliśmy że to tęsknota bo akurat była u rodziców..jadła, załatwiała się. Z dnia na dzień stała się apatyczna i chudła, ma suchy nos, ledwo stoi na nogach, bardzo specyficzny zapach z pyska.Pojechaliśmy do weterynarza, zrobił badanie krwi. Po otrzymaniu wyników odrazu stwierdził, że ma przewlekłe zapalenie nerek i że zostało jej 2 tygodnie:( żadnego usg, kroplówki, zaleceń diety.
Niby choroba rozwijała się po cichu i jest już za późno, mamy ja w poniedziałek uśpić.

Czy coś jesteśmy w stanie zrobić?

AMY 1629
BUN 140
CREA 7.38
Ca 12.5
PHOS 13.1
%gran 84.2%
RBC 3.86
HGB 106 g/L
HCT 31.6%
MCV 82.1 gL
MCH 27.4 PG
RDW 9.8%
PLT 35
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

23 stycznia 2024, 17:55

Dzień dobry;
Można spróbować zasięgnąć opinii innego lekarza, który wykona badanie usg pozwalające ocenić strukturę nerek i możliwe rokowania. Najlepiej byłoby udać się do weterynarza zajmującego się nefrologią bo posiada on najbardziej aktualną wiedzę dotyczącą prowadzenia pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek. Niewydolność nerek nie jest możliwa do wyleczenia ale można próbować utrzymać pacjenta w komforcie życia z „ustabilizowaną” przewlekłą niewydolnością.

Pozdrawiamy;
Zespół Vet4u
Kiny_a
Posty:1
Rejestracja:25 lipca 2024, 18:05

25 lipca 2024, 18:32

Podepnę się gdyż nie mogę utworzyć własnego wątku. Mój pis dlugo popuszczał był leczony na piasek w nerkach nie pomogło, później dostawał enzymy bo coś z trzustka teraz nagle siadły mu nerki ma wysoki mocznik i kreatyninę podaje mu kroplówki i probiotyki na zbicie a może on ma bakteryjne zapalenie pęcherza, nerek? Czy podać mu furagine?
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

25 lipca 2024, 20:41

Dzień dobry,
Bez konsultacji z lekarzem nie wolno podawać pieskowi leków. By stwierdzić, że piesek cierpi na infekcję bakteryjną nerek należy wykonać badanie moczu z posiewem.

Pozdrawiam,
Vet4u
zlotowinfo
Posty:1
Rejestracja:27 lipca 2024, 18:44

27 lipca 2024, 20:14

musiałem tutaj, bo nowych tematów nie da się tworzyć

dzień1
pies padł nagle po małym starciu tyle łapy na ziemii przednimi się zetkneli
trwalo to moze 2 sekundy, powarczeli i zostali rozdzieleni
i nagle padł, nie mógł się ruszyć, głowa mu się kiwała

weterynarz dał mu coś po czym dużo sikał i masę zastrzyków
jeden lek do domu, tableka i jeden w strzykawce w płynie doustny

dzień2
badanie krwi, antybiotyk i inne leki w zastrzykach
w domu kontynuacja tabletki i płynnego leku doustnych i jeden dodatkowy doustny w płynie



objawy aktualne:
prosto prawie normalnie chodzi
przy zmianie kierunku nogi mu się plączą
przy sikaniu podnosi nogę, jednak ustoi tak max 2 sekundy, po czym opuszcza nogę by zkontrować i nie przewrócić się

moje podejrzenia:
1. zapalenie ucha (weterynarz pytał czy miał kiedyś)
2. uszkodzenie kręgosłupa
3. borelioza
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

29 lipca 2024, 15:27

Witam,
Jeśli podejrzewa Pan możliwość zakażenia się psa chorobami odkleszczowymi (m.in. boreliozą) należy porozmawiać z lekarzem weterynarii o możliwości wykonania testów (np. płytkowych) w celu sprawdzenia tej hipotezy.
Warto byłoby rozważyć wizytę u zwierzęcego neurologa oraz ortopedy, w celu zbadania układu nerwowego oraz ruchu.
Pozdrawiam serdecznie,
Vet4u
ocia77
Posty:1
Rejestracja:02 sierpnia 2024, 11:50

02 sierpnia 2024, 12:15

Dzień dobry
Mam dylemat co robić
Sunia 14 lat niewydolność nerek
Miała robioną płynoterapie
Kroplówki i podane leki
Doktor mówi ze trzeba się z nią pożegnać
Ale chciałabym się jeszcze upewnić ?
Kreatynina 342
Fosfor 3,92
BUN 33,4
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

05 sierpnia 2024, 18:58

Dzień dobry,
Najważniejsze jest zapewnienie pupilowi komfortu życia. Jeżeli płynoterapia nie pomogła i nerki nie poprawiły swojej pracy oznacza to, że organizm pieska jest cały czas zatruwany metabolitami. W tej sytuacji należy skupić się na samopoczuciu psa i jego komforcie życia.

Pozdrawiam,
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości