Leczenie gronkowca - Cefaseptin.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Aquarius
Posty:2
Rejestracja:09 czerwca 2010, 12:59

09 czerwca 2010, 14:12

Witam!
Jakiś czas temu u mojego 7 letniego staffordshire bull terriera pojawiły się zmiany skórne w postaci krwawiących ran pomiędzy palcami oraz na grzbiecie. W wymazach ze skóry stwierdzono liczny wzrost Staphylococcus aureus. Weterynarz przepisał Cefaseptin 600 w dawkach 2 tabletki 2 razy dziennie. Pies przyjmuje lek od 3 tygodni i dolegliwości ustąpiły. Pozostały jedynie łyse placki w miejscach, gdzie występowały duże rany. Czy według Państwa pies powinien mimo to przyjmować lek nadal, aby pozbyć się gronkowca całkowicie? Jeśli tak to jak długo? W ulotce jest napisane, że leczenie przy ostrych stanach zapalnych powinno być długotrwałe a weterynarz zapytany o zasadność i czas dalszej terapii wyglądał na niezdecydowanego, w związku z czym proszę dodatkowo Państwa o opinię.
Pozdrawiam serdecznie!
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

09 czerwca 2010, 14:34

gronkowca leczy sie dlugo i namietnie. to parszystwo lubi sie przyczaic i wraca, lepiej podawac antybiotyk nieco dluzej niz zbyt krotko- istnieje wtedy ryzyko ze paskuda sie uodporni i dany antybiotyk przestanie byc skuteczny. leczenie zawsze bezwzglednie nalezy doprowadzic do konca.
oprocz takiego leczenia nalezy poszukac przyczyn zlego stanu skory - oslabiona nie potrafi sie bronic przez drobnoustrojami ktore bytuja na niej jako normalne.
Aquarius
Posty:2
Rejestracja:09 czerwca 2010, 12:59

10 czerwca 2010, 01:58

Wcześniej zauważyłem u niego reakcje alergiczne na niektóre pokarmy, więc od dłuższego czasu podaję mu jedynie Royal Canin Skin Support. Od strony żywienia jest więc chyba OK. Zastanawiam się, czy mógł zarazić się tym od innego zwierzęcia, ewentualnie podczas zabiegu zszywania rozcięcia na łapie... Przez ile jeszcze tygodni sugerowałaby Pani podawanie wspomnianego wcześniej leku?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

10 czerwca 2010, 19:47

walka z gronkowcem to conajmniej 5-6 tygodni. a na jakie karmy pies reaguje astrymi objawami? moze na takie ktore zawieraja kurczaka? ryz? pszenice lub kukurydze? przesledz te sklady, pies moze byc wlasnie uczulony na te skladniki, wtedy RC niestety odpada - jako karma na bazie kurczaka przestaje byc hypoalergiczna dla twojego psa, ponadto nafaszerowana zbozami.
moze przejdz na jakis czas na karmy ktore maja tylko jedno zrodlo bialka zwierzecego i jedno zrodlo weglowodanow czyli karmy majace ziemniaki + cos czego pies nigdy dotad nie jadl - kaczka, krolik, konina

powiem tyle, ja walczylam z malassezja i gronkowcem prawie rok... a przyczyna lezala nie w karmie, nie w drobnoustrojach a tarczycy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 44 gości