biegunka u szczeniaka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kejti.kejti
Posty:1
Rejestracja:28 czerwca 2010, 22:46
Lokalizacja:Kraków

28 czerwca 2010, 23:03

Mam 6-miesięcznego szczeniaka (kundelka, który wygląda jak labrador i waży ok. 10 kg), któremu wczoraj (27/06) zmieniłam karmę z Royal Canin dla labradorów juniorów na Purinę dla juniorów (specjalną hypoalergiczną z rybą) i problem w tym, że pies dostał biegunki (kupy są luźne, trochę ze śluzem, no i załatwia się bardzo często). Lekka biegunka zdarzała się jej już wcześniej, ale zazwyczaj objawy ustępowały po paru godzinach. Ogólnie nie widać po niej, żeby coś było nie tak: jest wesoła, bawi się i rozrabia jak zwykle; pije i je normalnie. Nie wiem, czy powinnam natychmiast udać się do lekarza, czy może, tak jak piszą na różnych forach, zrobić jej 24-godzinną głodówkę, czy po prostu wrócić do poprzedniej karmy (zmieniłam ją, bo pies nie bardzo za nią przepadał). Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

29 czerwca 2010, 10:50

Każde przejście z karmy na inną powinno odbywać sie stopniowo a nie nagle. Nagła zmiana do czegos co pies dotąd nie jadł może się właśnie skończyć biegunkami, ja to regularnie przerabiam jak jadę gdzieś i ktoś naleje moim psom innej wody kranowej - nawet gotowanej.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości