Gruczoły okołoodbytowe bardzo PILNE

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

joanna6015
Posty:2
Rejestracja:16 września 2010, 15:19

16 września 2010, 15:34

Witam, potrzebuje szybkiej porady. Jestem posiadaczką 2 letniej sznaucerki. Piesek jest dosyc chorowity. w tamtym roku przeszedl babeszjoze, teraz mamy problemy z gruczołami okołoodbytowymi. Około 3 tyg temu dostawała antybiotyki ponieważ gruczoły ybly tak zatkane ze nie dalo rady ich wycisnac. Po podaniu antybiotyków był spokoj na około 2 tgodnie. w sobote jednak moja sunia znowu niepokojąco pocierała tyłkiem wiec wybralismy sie do weterynarza i okzazalo sie ze gruczoly znowu sa pelne a do tego doszlo jeszcze zapalenie oskrzeli i kolejny antybiotyk. dzis jest czwartek i wszystko zaczelo sie od nowa, minelo kilka dni, nawet nie cały tydzien a piesek znowu ma pełne gruczoly i co najgorsze tak ja boli ze nie da sobie nic z nimi zrobic. lekarz zdecydowal ze nie ma na co czekac i jutro mamy zglosic sie rano na zabieg wypalania gruczolów. Co robic? czy ten zabieg nie jest niebezpieczny? nie chce zeby cos jej sie stalo ale tez nie chce zeby cos 2 tyg miala podawane antybiotyki i do tego tak cierpi z powodu tego okropnego bolu. Pozdrawiam i czekam na porade.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

16 września 2010, 16:05

Wypalanie to tylko potoczna nazwa i nie jest to zabieg niebezpieczny. Jednak może być bolesny, zwłaszcza, że sunia ma tam teraz zapalenie. Lepiej jak gruczoły będą zaleczone przed zabiegiem.
joanna6015
Posty:2
Rejestracja:16 września 2010, 15:19

16 września 2010, 16:11

piesek ma byc uspiony do tego zabiegu, czy po tym zabiegu jak sie wybudzi bardzo bedzie bolala ja?
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

16 września 2010, 16:31

joanna6015 pisze:piesek ma byc uspiony do tego zabiegu, czy po tym zabiegu jak sie wybudzi bardzo bedzie bolala ja?
Moje psy nigdy nie były usypiane do tego zabiegu. :roll: Trochę może boleć, szczypać ale jeśli gruczoły są podleczone to powinno być znośnie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 59 gości