chroniczne kichanie u psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ania.re
Posty:8
Rejestracja:03 stycznia 2011, 19:57

04 stycznia 2011, 14:17

Witam serdecznie,
Od ponad miesiąca mój psiak zaczął kichać. Jak tylko się obudzi to zaczyna kichać. W mieszkaniu czy na spacerze - nie ma róznicy. Przestaje tylko wtedy,gdy śpi. Był badany osłuchowo przez weterynarza. Wykluczył przeziębienie i alergię, ale problem pozostał. Bardzo proszę o porady,jaka moze być przyczyna takiego ciągłego kichania. Dodam, ze psiak ma 13 lat.
Bardzo chciałabym mu pomóc.
she1
Posty:94
Rejestracja:01 stycznia 2011, 13:09

04 stycznia 2011, 14:57

a czy pojawia się jakas wydzielina z nosa? jaki jest stan zębów psa? Jeżeli wyklucozna przeziębienie i alergię bardzo możliwe, że jest to ropień od zęba dlatego obowiązkowo trzeba sprawdzić stan zębów - konieczne będzie prześwietlenie.
ania.re
Posty:8
Rejestracja:03 stycznia 2011, 19:57

04 stycznia 2011, 15:59

Podczas silnego kichania czasami pojawia się surowicza wydzielina, ale jest jej niewiele. Ja rózniez pytałam weta,czy nie jest to spowodowane złym stanem zębow, bo rzeczywiście ma duzo kamienia i na pewno kilka zębow trzeba usunąć. Wet twierdzi, ze zęby nie mają nic wspólnego z kichaniem, bo gdyby na przyklad był ropień to byłaby tez opuchlizna. Rozmawiałam tez o tym by usunął kamien i chore zęby, ale ze względu na wiek psa i chore nerki wet nie chce ryzykowac. I kólko się zamyka. Na którejs wizycie zasugerował, ze moze to byc polip w nosie ale tego nie mozna zbadac, ani nic zaradzic.
Hmmm... nie bardzo mnie przekonuje z tym polipem.
she1
Posty:94
Rejestracja:01 stycznia 2011, 13:09

04 stycznia 2011, 16:44

można wykonać endoskopię i bedzie jasne czy to polip czy nie. Wg mnie konieczne jest prześwietlenie zębów i zatok z tego względu, że nieleczony ropień zęba może powodowac zakażenie całego organizmu. przy polipie w nosie czesto pojawia się również krawienie. Takie badanie pomoże chociaż ustalić przyczynę częstego kichania tak na prawde ciężko ocenić w ciemno co to może być bo przyczyn jest dużo od polipów przez ropień zęba również (nie zawsze występuje opuchlizna) piszesz, że piesek ma dużo kamienia i na pewno kilka zebów do wyrwania dlatego ropień w takim wypadku mógł się pojaiwć może być to również nowotwór a możliwe że po prostu ma coś w nosie- może coś mu weszło? dlatego bez prześwietlenia się wg mnie nie obejdzie ale poczekaj może wypowie się weterynarz :-)
ania.re
Posty:8
Rejestracja:03 stycznia 2011, 19:57

04 stycznia 2011, 19:13

Dzieki wielkie za odpowiedź. Rozmawiałam własnie z wetem. Twierdzi, ze przeswietlenie mozna zrobic ale i tak nic nie wykaże, bo RTG nie wykazuje tkanek miękkich. A ropien to własnie tkanki miękkie. I bądź tu człowieku mądry....
Byłabym bardzo wdzięczna gdyby wypowiedział się weterynarz.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 stycznia 2011, 00:48

pilnie wykonaj u psa rinoskopię . Takie badanie wykonuje się w całkowitym znieczuleniu. Po badaniu może ok 1-2 dni utrzymywać się krwawienie z nosa. Im szybciej tym lepiej.
ania.re
Posty:8
Rejestracja:03 stycznia 2011, 19:57

05 stycznia 2011, 20:43

Dziękuję za poradę.
dhlud

20 grudnia 2016, 22:00

U mojego Ratlerka przyczyna lezala w popsutym zebie...ktory przebil sie do zatoki i spowodowal stan zapalny. RTG wykaze. Po usunieciu zeba wzsystkie objawy ustapily i pies jest zdrowy..
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 46 gości