proszę o pomoc...

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kesidi0312
Posty:3
Rejestracja:04 maja 2011, 16:24

04 maja 2011, 16:59

Witam. Mam 14 letnią suczkę. W sierpniu i w listopadzie roku 2010 przeszła zabiegi na usunięcia guzów na przewodach mlekowych. Ten ostatni guz był owrzodzony wydzielała się z niego ropa z krwią. Suczka przeszła zabigi bardzo pomyślnie ale od 4 tygodni męczy ją kaszel czasem zwymiotuje lub puści bąka z wysiłku i ciężko oddycha! Byłam z nią na wizytach u weterynarza i po zbadaniu powiedział że pies ma wodę w płucach. Zaczął jej leczenie kuracją antybiotykową. po pierwszym zastrzyku pies nie wstałał nie miał na nic siły. Póżniej lekarz podał jej lek po którym więcej siusia i przywrócił jej lekko apetyt oraz była bardziej ruchliwa. Dostałyśmy syrop na A.. przeciw kaszlowi. Do tego lekarz powiedział mi że jest to naciąganie życia pieska. Ciężko mi patrzec jak się biedulka męczy. Doktor powiedział mi również że mogą to być przerzuty raka do płuc. Bardzo chcę ulżyć psiuni w cierpieniu. Proszę o Państwa sugestie i pomoc. Z góry dziękuję.
ania05

04 maja 2011, 17:44

To czy coś jest na płucach to chyba zdjęcie powinno wykazać ....o ewentualne przerzuty chodzi .....bo chyba przez skórę lekarz nie widzi ,jesli to się potwierdzi to trzeba pieska uśpić niestety ...kłopoty z płucami i kaszel moze mieć też od serca .Tak czy siak trzeba zdiagnozować psa .
kesidi0312
Posty:3
Rejestracja:04 maja 2011, 16:24

05 maja 2011, 12:13

tak wiem że potrzebne jest zdjęcie do diagnozy... ale żeby je wykonać muszę jechać ponad 50 km bo bliżej nic nie ma... a ona na odcinku 8 km wymiotuje mi w samochodzie więc nie wiem czy nie będzie jej ciężko przejechać długiej drogi.... tak wiem że kaszel może wiązać się również z chorobą serca... dziękuję za wypowiedź...

mam jeszcze jedno pytanie... moja sunia nie ma za bardzo apetytu... a nasz lekarz weterynarii zwrócił uwagę na robiący sie tak jakby garbek na kręgosłupie i lekko widoczne dołki nad oczami... co jest tego przyczyną? i czy ta wada będzie rosła?
ania05

05 maja 2011, 13:03

Trudno stawiac diagnozę bez zdjęcia ........szkoda że nie masz nic bliżej ale myslę ze lekarz dał by jakiś środek przeciwwymiotny żeby wytrzymałą drogę bo inaczej będziesz w niepewności a bez stwierdzenia czy cos jest na płucach jak dalej leczyć psa ?A szpikowanie jej środkami przeciwzapalnymi nic nie da .Takie jest moje zdanie .A wycinki z tych sutków były badane ?CO do garba i oczu to lekarz powinien coś powiedzieć .Zrobił chociaz podstawowe badania krwi ?
kesidi0312
Posty:3
Rejestracja:04 maja 2011, 16:24

07 maja 2011, 19:50

Wycinki nie były badane... a i nie miała robionych badań krwi... powiedział że martwi go to bardziej... właśnie 3 dzień dzisiaj mija kiedy przestała całkowicie jeść a jak przystawiam jej miskę to ucieka...:( jedynie dobrze że pije wodę...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 maja 2011, 23:55

pilnie rtg klatki piersiowej i brzucha i innych kombinacji nie uskuteczniaj. Od tego PILNIAE należy zacząć.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości