apatia, brak sił, biegunka, brak apetytu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kju17
Posty:1
Rejestracja:26 lipca 2012, 22:46

26 lipca 2012, 23:45

Witam
Mam 10-letnią suczkę,owczarek niemiecki, mieszaniec.Ostatnio ma problem ze zdrowiem. Zawsze była bardzo aktywnym psem,uwielbiała spacery,kąpiele wodne.Nasz niepokój o nią rozpoczął się w połowie kwietnia,ok 2 tyg po przebyłej cieczce. Suczka zaczęła pić bardzo dużo wody,kilka razy zesiusiała się w domu,co nigdy jej się nie zdażało.Weterynarz podejrzewał ropomacicze wiec zrobiliśmy usg i badania krwi. Usg wyszło oki, badania również w normie.Na tym zakończyliśmy leczenie.Pragnienie ustało.W czerwcu sunia miała urojoną ciąże, powiększone cycki z wyciekami mleka, zmieniliśmy jej też karme z pedigree na royal. Teraz stan jej zdrowia znów się pogorszył.8 lipca pojechaliśmy na wakację na 2tyg a sunią została z rodzicami, których uwielbia.I zaczęły się kłopoty.Rodzice zgłaszali ,że pies niechętnie je,jest apatyczny,osowiały. Dodam jeszcze, że zawsze kochała jeść,nigdy nie zostawiała nic w misce.Pies zacząl też kuleć na tylnie łapy. Mama skontaktowała się z weterynarzem,który stwierdził, że brak apetytu i takie zachowanie może być spowodowane ciążą urojoną,tesknotą za nami lub zmianą karmy, a kulenie to poprostu reomatyzm. Mama wróciła do karmy pedigree.Jednak po powrocie z urlopu, zauważyliśmy, że pies załatwia się na ciemnobrązowo,czarno,dalej jada niechętnie,poza tym jest strasznie osowiały,nie ma ochoty nawet na wyjscie na spacer.Do tego od wtorku ma biegunkę, tak dużą, że podczas naszego pobytu w pracy zapaskudziła całą kuchnię. Biegunka koloru ciemno zielonego. W środe poszliśmy do weterynarza.Temperatura ciała była w normie,węzły nie były powiększone,w pysku oki(cokolwiek to znaczy). Dostała tabletki na biegunkę Nifuroksazyd hasco. Weterynarz zlecił też badania krwi, które wyszły:
LEUKOCYTY 16,2
ERYTROCYTY 5
HEMOGLOBINA 9.8
HEMATOKRYT 30
MCV 60
MCH 19,6
MCHC 32,7
RDW 20
PŁYTKI KRWI 15
PAŁECZKI 16
NEUTROCYTY 63
MONOCYTY 14
LIMFOCYTY 7
opis: Anizotycoza płytek krwi
Ocecne płytki olbrzymie
MOCZNIK 85
KREATYNINA 1.63
ALAT 35
ASPAT 42
AMYLAZA 1143
FOSF.ALKALICZ. 59
Co to może oznaczać? Proszę o pomoc? Strasznie się martwię, jej nawet nie chce się chodzić. Dodam jeszcze ze dziś zjadła trochę gotowanego kurczaka z ryżem. W sobote ma kolejną wizyte u weterynarza ale proszę również o opinię i radę.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

27 lipca 2012, 00:22

edytuj posta i dopisz jednostki, bo bez tego nikt Ci nic nie doradzi (normy również jeśli są przy wynikach). Druga sprawa zacznij psa odżywiać, a nie podawać śmiecie (pedegree). radzę ryż z marchewką i kurczakiem, dopóki nie skończą się biegunki.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

27 lipca 2012, 00:27

zgadując jednostki wygląda to na niedokrwistość spowodowaną brakiem żelaza, kwasu foliowego lub B12 - trudno się dziwić jak tak się karmi psa niestety... A wiek, też robi swoje. No i ten mocznik chyba za wysoki.
Gość

27 lipca 2012, 07:33

Pies od środy jest na diecie. Kurczak z ryżem.
Podaje link do wyników badań.

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/ZtJH8/Wydruk-pacjenta-617.pdf
kju

27 lipca 2012, 07:59

Biegunka ustała ale pies dalej jest strasznie słaby i pozbawiony chęci do czegokolwiek. ..:(
Mój weterynarz zawsze twierdził ze karma pedigree jest dla niej odpowiednia skoro tyle lat pies jest zdrowy. Twierdził, że nie potrzeba jej zminiać, choć kilkakrotnie o to pytałem, bo czytałem opinie. Zresztą jeszcze w maju suczka miała świetne wyniki. Nigdy w życiu nie chciałbym zrobić jej krzywdy. Karma royal za to jej nie smakowała, jak pisałem wyżej, nie chciała jej jeść. Wyżej podałęm link do wyników z jednostkami. Proszę podpowiedziec co to może oznaczać.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

27 lipca 2012, 10:10

Odpowiednia?! Ta karma nie jest odpowiednia dla nikogo. A dlaczego wybraliście royala?
Przestudiuj dział ŻYWIENIE. Od siebie mogę polecić Merę Dog. Mój staruszek odżył na niej i co najważniejsze nie ma śladu po krostach które miał całe życie w okresie wiosna-jesień. Markus Muhle również ma dobre opinie. Możecie też zostać przy gotowanym.(tylko wtedy suplementacja). No i stawy powinniście wzmocnić.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

27 lipca 2012, 10:47

tak to jest anemia, przypuszczam że spowodowana brakami żywieniowymi bądź problemem z wchłanianiem (żelazo, kwas foliowy, B12 - one są potrzebne do prawidłowego procesu krwiotwórczego a ich organizm Twojego psa najpewniej nie dostaje). Wynik płytek jest nieprawidłowy (źle pobrana/przechowywana krew). Mocznik zdecydowanie za wysoki, trzeba go zbić.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

27 lipca 2012, 10:48

aha i nifurolsazyd podajemy co najmniej 3 dni, nawet jak biegunka ustaje. Napisz co powie lekarz.
Gość

27 lipca 2012, 11:08

A cóż to za weterynarz , który polecał karmę pedigree !!! Jeżeli pies był całe życie karmione takim świństwem , to trudno się dziwić !
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

27 lipca 2012, 16:25

Zaniedbań które narastały latami nie da się usunąć przez podawanie dobrej karmy chociażby przez miesiąc, pedigree jest chętnie jedzona przez psy bo jest tyle konserwantów , ulepszaczy i polepszaczy że przez lata chemikalia odkładają się w organiźmie.
Jeszcze raz bym sprawdziła USG w kierunku ropomacicza, no i nerki - przez lata filtrowały chemię.
Gość

27 lipca 2012, 17:26

Jeszcze należy zrobić profil trzustkowy i wątrobowy( ze względu na biegunki) oraz badanie moczu. A skoro pies dalej dużo pije i wykluczy się na 100% ropomacicze , to należy zbadać poziom glukozy.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

27 lipca 2012, 18:10

Mnie wet kiedy poleciałam z Neyą przerażona, powiedział że we wczesnym stadium ciężko wykryć ropomacicze. Ponoć na USG wcale nie musi być nic widać (we wczesnym stadium). A że u nas wszystko wskazywało na zaburzenia hormonalne suka poszła pod nóż, teraz jest wysterylizowana, pełna energii, zdrowa a ja nie muszę się o nią martwić. ;)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 sierpnia 2012, 17:40

nie mogę otworzyć pliku z wynikami więc do końca nie moge się odnieść do badania krwi. Jeśli jest mocznica czyli wyniki masz w mmol/l potrzebne jest intensywne leczenie . Na pewno nalezy mieć oznaczony cukier. Na pewno nalezy dokładnie przyjrzeć się przewodowi pokarmowemu ( jamie brzusznej ) takie wyniki lubią być przy procesach neo jesli wyniki sa w mg. Jedno badanie usg nie zawsze świadczy , że nie ma ropomacicza. Ja w wątpliwych przypadkach powtarzam po kilku dniach usg.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości