pies bezwladne łapy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

alfredzabrze

05 września 2012, 12:11

witam , mam pieska pinczer karlowaty , od jakiegos czasu czesto kichal , 5 dni temu (sobota)zaczal szczekac tak jakby mial chrypke , pomyslalem ze moze sie przeziebil , na nastepny dzien rano (niedziela)wyszlem z nim na dwor i widze ze ma lekko wygiety kregoslup i tylkiem tanczy na boki , pomyslalem ze to wyglada powazniej i pojechalem do lekarza weterynarii , tam zrobiono zdjecie rentgenowskie zbadano go i diagnoza woda w plucach i cos z sercem , podane mial lekarstwa i na nastepny dzien mialem przyjechac na zastrzyki , ale wieczorem pies juz nie chcial chodzic jak go postawilem to stal na lapach szedl ale lapki przednie sie podwijały i upadal , minela noc 3 dzien sie zaczyna (poniedzialek) piesek juz sie nie podnosi z kojca na lapach go postawie ale nie chce chodzic , pojechalem do kliniki weterynaryjnej zbadano ponownie serce- zrobiono echo serca przeswietlenia lekarz powiedzial ze ma problemy z sercem ale nie one spowodowaly bezwlad łapek , przednie lapki juz nie funkcjonowaly , widzialem jak lekarz sprawdza czy jest reakcja sluchowa czy oczy sa w porzadku lekarz powiedzial ze glowa jest w porzadku ze nerki i inne narzady funkcjonuja pies ma apetyt jedynie nie za bardzo chce pic. - i do konca nie wiadomo co jest pieskowi , jest podejrzenie jakiegos zatoru - od 2 dni jest w klinice ma podawane antybiotyki i juz tylne lapki nie reaguja nie widac zadnej poprawy. - czy moze ktos mial podobny przypadek i moze podpowiedziec co to moze byc ..??
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 września 2012, 12:14

na rtg jak wyglada obraz kręgosłupa ?
alfredzabrze

05 września 2012, 13:36

niestety zdjecia nic nie wykazaly , i dlatego lekarz tez jest w kropce .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 września 2012, 23:41

masz możliwość zrobić fotokopie i je wkleić?
alfredzabrze

10 września 2012, 12:47

znalazlem na necie pana xxxxxxxxxxxxxxxxxx, w srode mialem juz uspic psa , natychmiast zadzwonilem powiedzialem co z moim psem sie dzieje i kazal przyjezdzac , na miejscu okazalo sie ze jest problem z odcinkiem szyjnym kregoslupa pieska - musi zostac na leczeniu - nastawianiu okolo miesiaca , juz po 3 dniach zaczal podnosic glowe i wraca czucie w lapkach - bez operacji i bez jakichs kolosalnych kosztow. - jak moj rudzielec wroci do zdrowia podziele sie info.
Liwiusz88

22 listopada 2012, 18:51

Witam :)

Mam podobny problem z pieskiem. Boryskowi "siadły" przednie łapy. Przy wykonywaniu kroku łapy podwijają się i pies się przewraca. Dodatkowo w jednej z łap zebrała się ropa, która wydostała się w okolicach stawu łokciowego i powstała głęboka rana. Rana zszywana była już 4-krotnie niestety podczas prób chodzenia z psem szwy się zrywały. Po ostatnim szyciu ograniczyliśmy Borysowi, jednak po tym pies nie jest w stanie samodzielnie stać nawet przez 5 minut. Pies leczony jest już przeszło 2 miesiące. Ma podawane antybiotyki, encorton, zastrzyki wzmacniające, tabletki na nerki i wątrobę oraz witaminy. Miał robione prześwietlenie całego kręgosłupa, które nic nie wykazało. Badanie krwi także nic nie wykazało. Kończyny były także badane pies reagował na ból. Borys nie jest smutny, ma duży apetyt pije dużo wody. Bardzo proszę o pomoc,ponieważ piesek przeszedł już dużo w w swoim życiu, jest znajdą a poprzedni właściciele nie traktowali go zbyt dobrze. Proszę o pomysły co mogłoby mu dolegać. Lekarze prowadzący nie wiedzą co mu jest. Bardzo mi zależy by wrócił do zdrowia i do ruchu, którego uwielbiał.

Z góry dziękuję za rady.
matixd111
Posty:1
Rejestracja:23 listopada 2012, 08:07

23 listopada 2012, 08:12

Mam nadzieje że wszystko wam sie uda pomóc tym psom
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 listopada 2012, 15:30

zrób komórką filmik , zdjęcia jak chodzi jak wyglądają łapy wyślij mi na maila.
grubyjanek2
Posty:1
Rejestracja:20 listopada 2013, 07:21

20 listopada 2013, 07:49

Witam chcia lbym sie podloczyc pod temat mam taki sam problem z swoim 4 letnim yorkiem objawy identyczne jak u kolegi ,piesek szczekal z chrypkom potem przestal chodzic ,badania rendgenowskie wszystko ok,badanie rezonans w klinice we wroclawiu.DIAGNOZA.w zobrazowanym odcinku kregosłupa c1-th2 nie wykryto zmian uciskowych rdzenia kregowego ani nie prawidłowych sygnałow w jego zakresie .krazki mkr prawidlowo uwodnione ,trzony kregow i otwory mkr bez widocznych zmian.Nie wykryto istotnych zmian ani nieprawidłowych sygnałow w zakresie nadnamiotowych struktur mozgu.Lekkienieznacznie asymetrycznie poszerzenie komór bocznych.Wodociag srodmozgowia bez widocznych zwezen,Tylna czesc mozdzku przesunieta w kierunku otworu ptylicznego wielkiego ,bez cech wklinowania ale z wyraznychwcieciem w tylnej powierzchni robaka.Lekko poszerzona komora IV.Nie wykryto nieprawidłowych sygnałow w zakresie tylnojamowych struktur mózgu.Jamy bebenkowe obustronnie prawidlowo powietrzne. zastosowane leki CEPETOR 10ML,BUTOMIDOR 10 ML.Po mojim pytaniu to co sie dzeje ze piesek nie ma sily sie podniesc cały czas lezy bezwladne przednie łapki ,odp czas doktor piesek powinien w ciagu miesiaca wyzdrowiec.leki przepisane na kuracije domowa.FUROSEMID,RIMADYL,AESCIN, Brak jakiej kolwiek widocznej poprawy .CZY mogłbys mi podac dane tej kliniki w ktorej był twój piesek.
cartex1@wp.pl
Posty:1
Rejestracja:25 grudnia 2014, 12:20

25 grudnia 2014, 12:32

Witam!
mam podobny problem z moskiewsim strozujacym/suka/
jakis czas temu zauwazylem ze zatacza tylnymi nogami.zawolalem wterynarza i okazalo sie ze ma rakomacice.zrobili operacje i podczas jej musili usunac rowniez sledzione.po operacji jeszcze gorzej i przednie lapy podupadly.padania krwi i sledziony nie wykazaly zadnych zlych objawow.z jedzeniem zalezy jakos od dnia raz ma apetyt a raz nie.pies ma 10lat i psychicznie kojarzy wszystko ok ale nie ma sily nawet nie moze zabardzo gryzc duzych kawalkow.po przeswietleniu kregoslupa wyszly jakies zwyrodnienia w tylnej czesci nie jakis konski zad ale co to ma wspolnego ze pies nie ma sily?Prosze o pomoc bo juz nie mam sily i gruba sie zastanawiam o uspieniu ale pies jest bardzoi fajny i usmiechniety ze mi go szkoda.ale dalsze wydawanie kasy bez efektow juz mnie dobija
Joanna5555

25 stycznia 2018, 16:55

Witam moja sunia 6 miesięczna w środę dostał w paraliżu przednich i tylnych łapek.bylismy u weterynarza ale do końca nie wie co jej jest. W badaniach wyszło że ma niedoczynność tarczycy serce w porządku ale nadal nie potrafi utrzymać się na łapkach. Przednie bardzo się zawijaja . Pies cały czas śpi dziś dodatkowo doszła biegunka ( bardzo śmierdząca i z sluzem) nie wiem co jej jest może ktoś ma pojęcia co może być przyczyną takiego stanu ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 lutego 2018, 11:29

we wsztystkich 3 przypadkach wyżej należy rozpocząć poszerzona diagnostykę. grubyjanek2 szrokie badanie krwi i badanie neurologiczne, cartex1 porządne badania krwi zwłaszcza w kierunku powikłań po ropomaciczu, które może wikłać bardzo stan zdrowia organizmu i może prowadzić do uszkodzeń narządowych zwłaszcza nerek. Joanna 5555 nie piszesz o innych badaniach krwi, zdjęcia rtg kręgosłupa to podstawa.
obwies
Posty:1
Rejestracja:22 grudnia 2018, 20:57

22 grudnia 2018, 21:12

Witam ! jestem tu nowy. Szukam pomocy. dzisiaj na spacerze mój posokowiec bez wyraźnej przyczyny dostał bezwładu tylnej lewej kończyny. Nie może na niej stanąć a jeżeli przez chwilę się zmobilizuje to staje na "pięści".Jest to najgorszy moment bo nie będę miał kontaktu z moim weterynarzem przez okres świąteczny .Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję za trafne podpowiedzi.
Ps.nie jest to kontuzja.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 48 gości