Ostra biegunka po leczeniu wymiotów. Proszę o pomoc!!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

JoasiaKD
Posty:1
Rejestracja:09 stycznia 2014, 23:10

09 stycznia 2014, 23:31

Witam serdecznie .
Potrzebuję pomocy. Otóż w nocy 5 grudnia , moja suczka zaczęła okropnie wymiotować.Nad ranem pojechaliśmy do weterynarza u którego dostała kroplówkę , tabletkę przeciwwymiotną i zastrzyk rozkurczowy. Niestety nic się nie polepszało dla suczki i następnego dnia pojechaliśmy na kolejną kroplówkę. Wtedy dostała dodatkowo pyralginę dożylnie oraz lek rozkurczowy. Plus ten zestaw dostała jeszcze wieczorem w domu. Wet. stwierdziła tkliwość brzucha na wysokości trzustki i wątroby.
Miała robione badania krwi , które wyszły następująco :

Dzień 1 (podaje tylko wyniki , które wychodzą poza normę) :
HGB : 219 g/L [110-190]
HCT : 59,3 % [39,0-56,0]
MCV : 72,5 fl [62,0-72,0]
MCH : 26,7 pg [20,0-25,0]
Dzień 2 :
HGB : 200
HCT : 60,2
MCV : 72,9

ALT : 50,968 U/L [3,000-50,000]
KREA : 0,593 mg/dl [1,000-1,700]
GLUKOZA : 288,744 mg/dl [70,000-120,000] (występuje podejrzenie cukrzycy , ale będzie wiadomo po zrobieniu krzywej cukrowej na którą musimy czekać do lutego)

Wymioty ustały , pies na dzień stał się bardziej żywy , pił wodę i trochę zjadł po 2 dniowej głodówce. Dostała jeszcze raz pyralginię i lek rozkurczowy. Na głodówce i delikatnie po, robiła małe kupy , ale zwarte. Jednak dzisiaj dostała ostrej biegunki. (Po głodówce dostała specjalną karmę Sensi Plus Josery i dziś gotowaną pierś kurczaka w wodzie, w małej ilości) Węgiel nie pomaga, z suczki po prostu "tryska" wodnista kupa. Nie wiem co się dzieje. We wtorek wróciłyśmy z rodzinnej miejscowości do Warszawy i nie wiem gdzie mam tu iść do weterynarza. Mój stały wet. postara się wysłać mi leki kurierem, ale nie wiem czy jest sens czekać. Czy ktoś poleciłby dobrego weterynarza w Warszawie?

Panie lek. Jarosławie Orzeł , co może być dla mojej suczki ? Ja już sama nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 stycznia 2014, 10:56

to sa wszystkie badania jakie miał robione pies? Bo to za mało danych. Napisz wszystkie wyniki jakie masz
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości