Astma?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ellaia
Posty:1
Rejestracja:22 lutego 2014, 12:56

22 lutego 2014, 13:00

Witam.
Mój pies miewa czasem takie momenty ,że zaczyna charczeć/krztusić się bez powodu np. leżąc, idąc. Nie wiem co może być przyczyną, ale gdy dostaje takiego "napadu" ciężko czasem ją uspokoić, to może być psia astma?
Gość

23 lutego 2014, 01:24

Przy astmie się dusisz,a nie krztusisz,nie napisałaś od kiedy,jaki pies,w jakim wieku,jak częste napady kaszlu,czy wymiotuje flegmą.Leżenie to już powód.
Z psem należy iść do lekarza. To może być przeziębienie,woda w płucach,kaszel kenylowy,choroba serca. Nie astma.
Pies cierpi,przykre.
ania005

23 lutego 2014, 09:02

A może to kichanie wsteczne ,wygoogluj jakiś film z kichaniem wstecznym u psa i zobacz czy wygląda to tak samo .Oczywiście nie zwalnia to ciebie z wizyty z psem u doktora .
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

23 lutego 2014, 09:26

Tak jak poprzedniczki uważam ,że to nie astma .Przede wszystkim pies powinien trafić do lekarza ! i to najszybciej jak to możliwe .Objawy są poważne i nie należy ich bagatelizować marnując czasu na pisanie w necie .Należy diagnozować ukł krązenia i płuca wykonując Rtg kl. piersiowej AP i koniecznie boczne ,dokładne badanie kliniczne ,osłuchanie + EKG serca.
Sprawdzić krtań i tchawicę .Mam nadzieję ,ze do tej pory trafiłaś z psem do lekarza .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 lutego 2014, 12:12

troszkę więcej o pie napisz , ale objawy nie pasują do astmy jak wyżej inni napisali.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości