ZANIK MIESNI W ŁAPCE U 16 LETNNIEGO PIESKA

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

babcia40
Posty:7
Rejestracja:02 marca 2014, 22:24

02 marca 2014, 22:56

bardzo prosze o pomoc !!! mam 16 letniego pieska cierpi na zanik mięsni w prawej przedniej łapce ,ostatnio nie ma ochoty na chodzenie ,są dni ,że ma apetyt i ładnie je ale ostatnio jest smutny i nie ma apetytu !!! bardzo mnie to martwi nie wiem co robic ,weterynarz powiedział ,że pies jest stary i trzeba sie spodzieac najgorszego ,ale ja się z tym nie zgadzam !!! on cierpi z powodu tej łapki !! mieszkam na Majorce i tutejszy weterynarze to dla mnie konowały !! nie chca mi pomóc ,przepisać leków bo pies jest stary !!! powiedzieli ,że pies ma 166 lat i trzeba mu dac spokój ale ja nie moge tak tego zostawic .To mój kochany przyjaciel .Ogólnie stan jego zdrowia jest ok ale przez ta łapke stracił ochotę na uczestniczenie w zyciu rodziny ,mam go od zawsze i wiem kiedy jest lepiej ,nie piszczy spi całymi dnaimi .Dzis zjadł ale zaraz to zwymiotował ! czy zanik mięsni oże go zabic ??? takie odniosłam wrażenie u weterynarza !!.Zrobili mu badanie krwi ,wszystko ok !!! wiec czy ta łapka może mu zabierać radość jaka nas częstował każdego dnia ?? myśle ,ze go nie boli bo nie piszczy jest bardzo spokojny i spi praktycznie całymi dniami !! co robic ??????????? Z GÓRY dziekuję za odpowiedz i pozdrawim
dziadek40+

03 marca 2014, 09:21

W Polsce weterynarze to też konowały. Latami mordowali psy nieudolnym leczeniem ukrywając groźne choróbska leiszmanioze i dirofilarioze roznoszone przez komary, a po latach wspaniałomyślnie zrobili kampanię w ktorej próbują zrzucić winę na właścicieli psów, że nie zabezpieczali swoich czworonogów. Niech se wsadzą w buty te obróżki i kropelki, które nic nie dają jak pies przebywa nad wodą, lub w lesie, gdzie jest zatrzęsienie komarów atakujących wszystko co popadnie

http://wroclaw.doba.pl/?s=subsite&id=4425&mod=3
Gość

03 marca 2014, 10:08

Im piesek starszy,tym mniejsze możliwości leczenia.Zanik mięśni ,to skutek.Ty nie znasz przyczyny.Byś może ma problem z kręgosłupem.Potrzeba dokładnej diagnostyki.By zrobić RTG kręgosłupa dokładne,należy psu podać narkozę,ale czy mu nie zaszkodzi?.Serce nie przebadane.Jeśli stać Cię na to,szukaj przyczyny.Przebadaj psiaka pod kątem neurologicznym i kardiologicznym.Na sam zanik,dobrze robi rehabilitacja,np.bieżnia wodna,można pieska suplementować HMB. Starszym psom, często podaje się Karvisan . Wskazania do stosowania: Poprawa krążenia krwi w naczyniach włosowatych obwodowych i mózgowych. Preparat przeznaczony jest do zapobiegania i ograniczania zmian patologicznych związanych z procesem starzenia się i spowodowanych zaburzeniami w krążeniu krwi u psów. Zaleca się podawać Karsivan w nast. przypadkach: - nużliwość, apatia; - trudności we wstawaniu i chodzeniu, sztywny chód, - utrata apetytu, wyniszczenie organizmu; - wypadanie i matowienie sierści; - zapobieganie postępującemu pogorszeniu słuchu i wzroku.
Poza tym dobrze podawać suplementy zawierające chondroityne i glukozaminę np.Arthoflex,ma w składzie MSM i czarci pazur.
im mniej ruchu ma pies,tym szybszy zanik mięśni,może masz możliwość,by pies pływał, jeśli tak ,to zabezpiecz go kapokiem i niech pływa jak najczęściej.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

03 marca 2014, 10:45

chondroityna i glukozamina nie działają ;) czarci pazur jak najbardziej, na stawy rewelacyjnie działa wyciąg z małża zelandzkiego. jakie pies miał zrobione badania krwi?
babcia40
Posty:7
Rejestracja:02 marca 2014, 22:24

03 marca 2014, 12:19

Miał robione bania krwi i miał jakiś mały stan zapalny ,badania na prostate i kregosłup .Nic nie wykazało nie miał zmian problem to ta łapka !!mam oczywiście wykaz badania krwi ale nic z tego nie rozumiem !.Piszecie aby podawać mu Karwisan ale czy ja go tu w hiszpanii moge kupic ?????? zapytam oczywiście ale wątpie .Na tą infekcje dostawał lek przeciwazpalny przez 10 dni o nazwie STOMORGYL .POMÓGŁ PIES POCZÓŁ SIĘ LEPIEJ .Dzis jest troszke lepiej zjadł paróweczke i nie zwymiotował ,za jakies 3 godzinki podałam mu jogurt tez przyjoł mu sie nieźle :) Ale leży mało chodzi ,choc dzisiaj juz tak nie spi cały czas ,patrzy co robię i merda ogonkiem :) <3 .Jeśli chodzi o pływanie psa to on nienawidzi a po drugie gdzie w morzu ??? zabiło by go to on boi się wody .Najgorzej mnie martwi to ,że w tej łapce juz nie ma prawie mięsni ,są wyczówalne kostki ,masowalismy mu ta łapke ale jego to denerwowało wiec te masarze nie były czeste ,lubi za to jak się go głaszcze,to go bardzo relaksuje wiec robimy to w miarę często :) on czuje ,że go kochamy i tez się nie poddaje ,ale łapka nie pozwala mu uczestniczyć w zyciu rodzinnym .Czy zanik mięsni boli ???? bo on nie skomli .
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

03 marca 2014, 13:04

pytam JAKIE badania krwi miał robione.
babcia40
Posty:7
Rejestracja:02 marca 2014, 22:24

03 marca 2014, 13:17

NIE MAM POJĘCIA JAKIE ALE NAPISZE TO CO MAM NAPISANE PO HISZPANSKU ......

LASER CYTE
RBC. HCT,HBG,MCV,MCHC,RDW,%RETIC,RETIC,WBC ,% NEU,%LYM,%MONO,%EOS,%BASO,NEU,LYM,
babcia40
Posty:7
Rejestracja:02 marca 2014, 22:24

03 marca 2014, 13:20

HCT PODWYŻSZONE
HGB PODWYZSZONE
RDW NISKIE
WBC PODWYŹSZONE
NEU PODWYŹSZONE JA NIESTETY NIE ROZUMIEM TYCH SKRUTÓW WIEC NIE WIEM DOKŁADNIE GDZIE MIAŁ TEN STAN ZAPALNY IlEKAZ POWIEDZIAŁ ,ŻE JEST DOBRZE SKASOWAŁ KUPE KASY I DAŁ LEK O NAZWIE STOMOGRYL WIEC DOMYSLIŁAM SIĘ ,ŻE TO COS NA JAME USTNA ALE ON W PYSKU NIE MIAŁ ZADNEGO ZAPALENIA !!! ZABKI RACZEJ CZYSTE ,ZDROWE :)
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

03 marca 2014, 13:50

w takim razie natychmiast idź i zrób psu badania biochemiczne! sama morfologia, dla psa w takim wieku to dosłownie nic!
babcia40
Posty:7
Rejestracja:02 marca 2014, 22:24

03 marca 2014, 13:55

za badania samej morfologii zapłciłam 180 euro ???????? niemozliwe !!!!!!!!!!!
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

03 marca 2014, 16:03

a jednak. chyba, że nie dali Ci wszystkich wyników.
Gość

03 marca 2014, 16:10

Tak jak Ci pisałam,zanik mięśni ,to skutek,nie przyczyna.Jeśli chcesz wiedzieć co jest przyczyną ,musisz niestety wydać dużo pieniędzy.Nie wiadomo co jest przyczyną chorej łapy,czy stan zapalny w stawach,czy zmiany w kręgosłupie.Decyzja ,co do badań,należy do Ciebie.Tylko ruchem,można odbudować mięśnie.Ruch w wodzie ,jest w odciążeniu.Nie wiem co poradzić ,bez badań.Zapytaj wet. u siebie o ten Karvisan,przecież możesz go kupić w Polsce.Przez internet,czy przez rodaków jeżdżących do Polski.Jak się chce to się da.Poza tym ,można wspomóc pieska ortezą,w Polsce taniej, możesz wymierzyć pieska i złożyć internetowo zamówienie,a pieniądze wpłacasz na konto firmy.Podaję link,do firmy,szyjącej na miarę ,sprzęt ortopedyczny.Można podać komórki macierzyste,nie wyleczą go,ale zniknie ból i pies będzie mógł funkcjonować.W Polsce to koszt ok 1500-1800zł.
babcia40
Posty:7
Rejestracja:02 marca 2014, 22:24

03 marca 2014, 21:24

BARDZO DZIEKUJĘ ZA ODPOWIEDZ ,JUTRO MAM ZAMÓWIONA WIZYTĘ U WETERYNARZA ,ZOBACZYMY CO MI ZNÓW POWIEDZĄ .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 marca 2014, 12:08

dokładnie tak jak przedmówcy piszą należy wykonać dokładne badania neurologiczne i radiologiczne . Należy ustalić przyczynę i ze skutkami walczyć. Niestety nie są to tanie rzeczy , ale jest możliwość.
babcia40
Posty:7
Rejestracja:02 marca 2014, 22:24

05 marca 2014, 15:03

po wizycie u weterynarza jestem załamana !!! Powiedział ,ze pies jest staruszkiem ,ma słabe serduszko ,temperatura 36,5 stopnia czyli mało i zainfekowane nerki !!! dostał 3 zastrzyki ,jeden wzmacniający i dwa jako kroplówki .Pomóc nie za wiele można ,to stara psinka i powiedział ,że taki stan jest spowodowany nie łapka ,ale nerkami !!!! A ja cały czas myslałam ,że on słabnie przez ten zanik mięsni !!! teraz podaję mu strzykawką wode i papke z rosołku ,marchewki i kurczaka .Je przez strzykawke ,ale oczywiście to mu nie smakuje .Podałam mu przez strzykawke 40 ml.tyle zjadł !nie chce go męczyć cały czas spi .Jutro znów wizyta u weterynarza ,zobaczymy czy cokolwiek mu lepiej .Ale wet.nie daje nam nadziei na polepszenie :( Wynosiliśmy go z domu i miałam wrazenie ,że zemdlał !!! okropnie się wystraszyłam ,zesikał sie ale był bezwładny !!! potem otworzył oczka ,ogólnie jest bardzo spokojny .Czy on cierpi ,czy jego to bili ???? bo śpi spokojnie nie skomli ????jest tylko taki nieobecny !!prosze o odpowiedz ile powinien pic wody i co jeść ??
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości