Uchyłek odbytu prośba o porade

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Karol83
Posty:1
Rejestracja:17 lutego 2015, 10:16

17 lutego 2015, 10:22

Witam , mam 12 - letniego Huskiego z dużym uchyłkiem odbytu , mój wet mówi ze w tym wieku operacja to wyrok śmierci i zaleca pomoc w wydalaniu kału ( nie ma mnie przez połowę dnia w domu ) albo uśpienie psa. Problemem jest też moja praca nie pozwala mi na opiekę nad chorym psem po operacji , albo może inaczej nie ma mnie w domu od godziny 7 30 do godziny 16 ~ .Chciałbym się dowiedzieć na ile % oceniacie Państwo sukces samej operacji oraz jak dużo czasu mój pies będzie potrzebował po operacji aby dojść do siebie. :(
Claudunia
Posty:47
Rejestracja:28 stycznia 2015, 09:46

17 lutego 2015, 11:56

Operacja to nie wyrok śmierci, zmień lepiej weta. Mój owczarek miał operacje w wieku 12 lat i ją przeżył (wycinany guz razem ze śledzioną) ,fakt po operacji stała opieka jest konieczna, ok 10 dni do ściągnięcia szwów. Operacje zawsze są ryzykowne, nawet u młodych psów, lecz jeżeli nie ma wyjścia warto zaryzykować, walcz o swojego przyjaciela!! Poproś kogoś o pomoc w opiece nad psem albo weź urlop..
Claudunia
Posty:47
Rejestracja:28 stycznia 2015, 09:46

17 lutego 2015, 11:58

Trzeba zrobić psu wszystkie badania, krew itp, sprawdzić czy serduszko zdrowe jeżeli wszystko ok to operować..
tofik122
Posty:3
Rejestracja:18 lutego 2015, 07:50

18 lutego 2015, 16:15

No to masz teraz niezłe zadanie .Ja sie juz na to nie pisze .
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

18 lutego 2015, 17:16

Z operacją uchyłku to nie taka prosta sprawa , nalezy psa skonsultować chirurgicznie , to jedno , a drugie to czy stan uchyłku kwalifikuje sie do zabiegu ( rozległość uszkodzenia ścian odbytu ), zabieg niesie ryzyko powikłań w postaci nawrotów , a takie istnieje zawsze ,Póki co nalezy psu codziennie dawać preparat rozluzniający np Laktulozę co ułatwi wypróżnianie , Przy pomocy ręcznej ( w rekawiczce ) nalezy uciskać bardzo delikatnie w stronę odbytu aby nie pogłębiać uchyłka .
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 marca 2015, 10:45

dokładnie macie racje. Bez problemu można operować psa w takim wieku pod warunkiem , że wszystko u niego działa poprawnie. Tak jak pisze Agis dokładnie pierwsze należy zbadać ten uchyłek czy przepuklinę i podjąć decyzję o zabiegu . Należy pamiętać, że to schorzenie ma tendencje nawrotowe. Wskazana jest przy tym zabiegu kastracja zwłaszcza jeśli prostata ma tendencję do przerastania . Trzeba wprowadzić profilaktykę dietetyczną . Po zabiegu powinieneś mieć 2-3 tyg dla psa.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości