Niebezpieczne TIKI u młodego psa :( !!!!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Justynaipsy
Posty:1
Rejestracja:29 kwietnia 2013, 08:50

17 lutego 2015, 21:43

Witam
Może Ktoś z Państwa miał podobny przypadek.. nie wiem już gdzie szukać pomocy, a weci są bezradni. Ok. miesiąc temu adoptowałam psa, który miał młodzieńcze zapalenie kości. Chłopak ma ok. roku i jest miksem kaukaza/leonbergera. Został wyleczony i adoptowałam go po leczeniu. Wszystko było ok. ale jakiś tydzień po adopcji, u psa pojawiły się tiki. Chłopak zaczął machać głową jakby łapał muchę, z czasem się to pogłębiło.. tydzień temu dostał nowego tiku, mianowicie kręci głową, wytyka język intensywnie się oblizuje, potem go wygina do tyłu i trzyma coś takiego jak paraliż jest sztywny do granic możliwości, potrafi to trwać ok. 3 minut, czasami zbliżający atak wydłuża się czas trwania zaczynając od lekkiego wytykania języka, kręcenia głową.Dziś niestety zaczął się nowy atak, chłopak kręci się w kółko jak psy które chcą załapać własny ogon.. do tego stopnia się kręci, że zatrzymuje się dopiero gdy jest bardzo zmęczony i nie ma już siły. Historia psa jest taka, że został odłowiony z rowu jako nie chodzący pies, dopiero u mnie zaczął stawiać pierwsze kroki. Strasznie martwi mnie jego stan, a lekarze są bezradni. Nie proszę o diagnozę, ale o jakąś podpowiedź co mu może być...
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

17 lutego 2015, 23:29

pies był badany neurologiczne?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

18 lutego 2015, 05:26

Z twojego opisu można przypuszczać, że to ataki padaczkowe, łapanie pyskiem nieistniejącej muchy występuje dość często przy tym schorzeniu. Czy piesek miał robione badanie tarczycy w kierunku niedoczynności, takie tiki również przy tym schorzeniu mogą występować, może wpisz wszystkie badanie jakimi dysponujesz. Wybierz się z nim do neurologa, rtg by się przydało wykluczenie guza, ucisku.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 marca 2015, 10:59

opisujesz prawdopodobnie ataki epileptyczne i jak piszą wyżej musisz poszerzyć diagnostykę, nie wróży to dobrze dla tego psa w takim wieku.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 107 gości