Sterylizacja i powikłania

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

milka13
Posty:1
Rejestracja:30 października 2015, 11:23

30 października 2015, 11:44

Dużo osób zachęca mnie do sterylizacji suczki - ma rok, obawiam się powikłań -nietrzymania moczu, czy zdarzają się często?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 listopada 2015, 11:54

nie zdarzają się często sam mam sunie wykastrowaną i nie boję się tego , korzyści są kilka razy większe niż ryzyko skutków.
Dagny Kielland

12 listopada 2015, 20:29

Dzien dobry,
8 dni temu poddałam suczkę operacji usunięcia ropomacicza (tydzien przed zabiegiem poziom leukocytów wynosił 24tys). Operacja niby sie udała, pomijając fakt, ze moja sunia cała noc po narkozie chodziła oraz dwa dni po operacji pol nocy stała). Teraz doszła juz do siebie fizycznie, jednak - pomimo dwukrotnej zmiany antybiotyku - nie ustępuje plamienie z dróg rodnych w kolorze brunatnym. Na moja wyraźna prośbę wysłano to na posiew i czekamy na wyniki, dzis znow zmieniono antybiotyk (łącznie z tym przed operacja to czwarty).
Poziom leukocytów wciąż wysoki (20 tys). Hemoglobina i hematokryt nieco poniżej normy (pogorszenie wyników w stosunku do morfologii sprzed zabiegu). Narządy zdrowe.
Lekarz powiedział ze jesli nie przejdzie po antybiotyku na podstawie posiewu, trzeba bedzie operować ponownie.
Podobno to moze byc z winy bakterii na 1cm pozostałości po kastracji.
Czy taki stan moze wynikać z zaniedbania lekarza, i w związku z tym czy powinnam wykonać zabieg w innej lecznicy?
Z góry dziękuję za odp.
Awatar użytkownika
cockermanka
Posty:169
Rejestracja:25 stycznia 2007, 10:40
Lokalizacja:Beskidy

14 listopada 2015, 23:51

Trzeba też brać pod uwagę minusy, których nie jest mało. A suczka długowłosa?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 listopada 2015, 10:51

może być niestety w dalszym ciągu zapalenie kikuta macicy i należy go powtórnie usunąć, należy sprawdzić też pochwę czy nie ma w niej jakichś zmian. Wymaz ? niewiele da. Lepiej porządne usg kikuta.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 49 gości