Strona 1 z 1
długo kulejący AST
: 01 listopada 2015, 13:25
autor: alret
witam
Pies kuleje od 5tyg. na lewa przednią łapę, bad. krwi w normie ,nieznaczna poikilocytoza,testy odkleszcz. -ujemne,rtg st.łokc,odcinka szyjno-piers -bez zmian,st.biodr.-widoczne linie Morgana,lewa główka k.udow. w 95% osadzenia,strona prawa prawidł,testy Ortolaniego itp.-ujemne. Podawane było- biovetalgin,loxicam,rimadyl- brak jakiejkolwiek poprawy,po rimadylu nawet gorzej-pies przestał stawać na łapę,podpierał się jedynie pazurami,odwodził kończynę na stronę zew.(na sztywno) lekko obracając nadgarstek. Obecnie po odstawieniu leków(6 dni) jest poprawa,pies lekko kuleje,stawia całą łapę ,ale nie dociąża jej w pełni,przy krótkim spacerze-10min. idzie prawie normalnie,po dłuższym mocno kuleje. Byliśmy na kilku lecznicach,pies został "obmacany"ze wszystkich stron,za każdym razem inna diagnoza m.in.: dysplazja st.biodr, st.łokc,tężec,spondyloza,uszkodz. mięśni barku,uszkodzenie móżdżku(to z wczoraj).Koszty ogromne,poprawy żadnej. Pies jak kulał tak kuleje nadal,nikt nie umie pomóc,obecnie ma wyraźny zanik mięśni przedniej lewej strony.
Dane : suka AST,waga-20kg,wiek-1,5roku,pies niepracujący,nie nosi obciążeń,od początku suplementacja witamin,glukozaminy,chętny do zabawy,z apetytem,żywy
Proszę o pomoc,może ktoś miał taki przypadek
dziękuję
Re: długo kulejący AST
: 09 listopada 2015, 11:32
autor: Jarek
bez możliwości zbadania i obejrzenia radiogramów ciężko będzie pomóc, sam widzisz ilu lekarzy oglądało psa. A bez możliwości zbadania to wróżby.
Re: długo kulejący AST
: 09 listopada 2015, 20:50
autor: alret
W sumie w przeciągu 3tyg. zostało zrobione 12 zdjęć rtg,które zostały opisane przez dwóch niezależnych radiologów i radiogramy nie wykazują żadnych zmian,pies został przebadany wielokrotnie,nikt nie ma pomysłu co robić,"nietypowy przypadek-zagwozdka" jak się wyrażono,zaproponowano rezonans. A pies kuleje dalej,muszę go wynosić z domu na rękach,czekamy...
.
Re: długo kulejący AST
: 28 lutego 2016, 20:33
autor: aggieaga
To ja sie podepne pod ten post. Mam od 4 miesiecy Amstaffa 2 letnia sunia ma 19kg. Jak do nas trafila miala problem z tylna prawa lapa. Nie stawia jej tak jak reszty, nie obciaza jej. Strasznie kuleje. I to sa takie rzuty nie zawsze to ma. Pies jest adoptowany i nie wiem co sie z nia dzialo zanim my ja wzielismy. Vet nic nie widzi ja podaje jej FLEXIBLE JOINT Z GLUKOZAMINA. Dawka to pol tabletki do 21kg. Czasami ma to mocniej czasami lzej. Wydaje mi sie ze ta lapa jest chudsza i ja boli. Ona nie jest psem pracujacym, czasami ze mna pobiega i na ogrodzie za pilka. Tyle to ze duzo z nia chodze nawet po 8km.
Re: długo kulejący AST
: 29 lutego 2016, 10:08
autor: Jarek
bardzo dokładnie należy przebadać zwierzę. Kolejnym krokiem powinno być wykonanie bardzo dokładnych zdjęć rentgenowskich zarówno kończyny chorej jak i kończyny zdrowej, a także dokładne wykonanie zdjęc rentgenowskich kręgosłupa. Po tych badaniach w miarę możliwości będzie można podejmować jakieś wiążące decyzje co do powodu kulawizny.
Re: długo kulejący AST
: 29 lutego 2016, 23:16
autor: aggieaga
postaram sie mojego veta namowic na badanie. Specjalnie nagrywam ja jak ona chodzi bo nie zawsze to jest, dzis rano wstal rzeska przeciagala sie normalnie tak jak moj drugi pies. Nogi wyciagala do tylu tak normalnie a dzis po poludniu znowu kustyka. Od dzis dostaje glukozamine i wlasnie gotuje kurze lapki. Nie bede jej brac na bieganie przez kilka tyg. Zobaczymy co to wyjdzie. Moze to jakis stary uraz. Nie znam jej historii bo adoptowana. O bylam swiadkiem jak jej poprzedni wlascicel zdzielil ja reka w ta prawa strone i ona od razu zaczela kulec. Po prostu nie dbali o nia. Panie doktorze a jakies sposoby domowe albo dostepne bez recepty by zapobiec nawrotom zapalenia ucha? Bedze bardzo wdzieczna za jakiekolwiek rady. Zapalenie ucha prawdopodobnie powstaje od alergii u niej. Tak twierdzi moj vet. przez te 4 mies co u nas jest to byla juz 2x na sterydach z tego powodu. Karme dostaje hipoalergiczna, Nie daje kosci, nie podaje kurczaka. juz kurcze nie wiem co jej dawac. Pozdrawiam serdecznie
Re: długo kulejący AST
: 01 marca 2016, 19:50
autor: Jarek
nie ma domowych sposobów poza znalezieniem czynnika uczulającego i profilaktyki alergicznej.
Re: długo kulejący AST
: 01 marca 2016, 20:13
autor: alret
napiszę po raz kolejny,mój pies,którego objawy zostały opisane w pierwszym poście z dnia 01.11.2015r, po podaniu podwójnej dawki wit.B przez dwa miesiące nie kulał wogóle,wrócilismy do spacerów i zabaw z innymi psiakami. Niestety po odstawieniu witaminy, kulawizna zaczęła sie znowu. Od samego początku pies jest suplementowany preparatami na stawy,miał bardzo dokładne zdjęcia rtg wszystkich łap i kręgosłupa piersiowego-nie wykazały zmian.Masa pieniedzy poszła na wizyty w lecznicy i dalej nikt nie umie nam pomóc. Aggieaga-życzę szybkiego powrotu do formy psiakowi,może Wam się poszczęści w trafieniu na właściwego weta
Re: długo kulejący AST
: 01 marca 2016, 21:38
autor: Jarek
alert w czym możemy Ci pomóc. Nie ma tu ani zdjęć , ani możliwości zbadania psa . Dasz radę to na pw lub maila prześlij zdjęcia.
Re: długo kulejący AST
: 04 marca 2016, 08:38
autor: skrzeli
Jeśli nie wyszły zmiany w układzie kostnym może to być kontuzja mięśnia np. dwugłowego. Nie zawsze będzie to widać na rtg - czasem jest lekkie zacienienie. Wtedy niestety po zaleczeniu bardzo łatwo o odnowienie. Mam podobną sytuację i bardzo oszczędzam psa już od pół roku. Miał laseroterapię - poprawiło mu się, jednak widzę, że są tendencje do nawrotu zwłaszcza jak za bardzo poszaleje. Może u Was jest coś podobnego.
Re: długo kulejący AST
: 05 marca 2016, 17:48
autor: alret
a jak "nabyć" taką kontuzję i zdiagnozować,czy kulenie to tylko jeden objaw? bo mój jest spokojny pies,trzyma się nogi,spacery są spokojne,tyle że długie.Zaczęło sie od lewej łapy,teraz kuleje na prawą.
Re: długo kulejący AST
: 07 marca 2016, 11:39
autor: Jarek
nabyć kontuzję z urazami ścięgien jak i przyczepów mięśni można tak jak i u ludzi na być w trakcie normalnego użytkowania zwierząt , ale najczęściej nabywa się je przy zwiększonej aktywności : rzucanie zabawek do aportu, szaleństwach z innymi psami, przy intensywnym wysiłku u psów sportowych , ale także przy normalnej aktywności i złym stanięciu, przeciążeniu łapy np. w amoku obszczekiwania i szaleństwie przy płocie . Diagnostyka : 1. dokładne badanie ortopedyczne, 2. badania dodatkowe np. rtg.