BŁAGAM O POMOC!!!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

KajaPol
Posty:1
Rejestracja:17 lutego 2016, 12:47

17 lutego 2016, 12:59

Witam bardzo serdecznie. Mam psa-Yorkshire Terrier - 2, 6 roku, 4 kg wagi, po sterylizacji (wnętrostwo). Od miesiąca ma infekcję, która nie przechodzi pomimo trzykrotnej zmiany antybiotyku i wdrożonych sterydów (ponoć zapalenie krtani, z gęstą wydzieliną i powiększonymi migdałami). Pies dokładnie przebadany (EKG, ECHO SERCA, RTG, BADANIA KRWI) i tu pojawia się problem! Pomimo kilkukrotnej zmianie lekarza, nikt nie chce powiedzieć o ogólnych rokowaniach psa, gdyż w obrazie klinicznym pies ma powiększoną wątrobę i serce, bardzo wzdęty brzuch. ALT ok. 200, lekko podniesiona hemoglobina i kreatynina. Reszta w porządku. Pies czuje się ok, pomimo przeziębienia. Czy wysoki Alat może być wynikiem antybiotykoterapii, a powiększone serce kwestią przeziębienia?! Czy pies ma szansę całkiem wydobrzeć? Zadając takie pytania, dostaję zawsze odpowiedź:"trudno mi powiedzieć".

Ps. Chcę psu wdrożyć Espumisan w kroplach, ile dziennie powinnam podawać przy wadze 4 kg? Zaznaczam, że preparaty wątrobowe i osłonę, które dostaje-od razu zwraca. Czy są ich odpowiedniki w kroplach?!

Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
uniformix
Posty:1
Rejestracja:01 września 2015, 14:59
Lokalizacja:Kraków, Kielce

22 lutego 2016, 13:17

Poszukaj w sieci jakiegoś sprawdzonego i dobrego specjalisty. Jeżeli w Twoim mieście żaden specjalista nie chcę Ci powiedzieć o ogólnych rokowaniach psa poszukaj może w innym mieście - w pobliżu Twojej miejscowości.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 lutego 2016, 10:52

a ja wygląda u psa łaknienie i pragnienie, jak zachowuje się po posiłku?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości