kleszcze

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Alfa
Posty:19
Rejestracja:29 czerwca 2006, 22:57

04 lipca 2006, 22:37

Witam!
Czy po znalezieniu u psa kleszcza jest konieczna wizyta u weterynarza?
Chodzi mi o to czy jak wyciagne kleszcza i rane zdezynfekuje czy w zwiazku z ta raną po kleszczu istnieją jakies zagrozenia jak choroby czy infekcje? Czy musi być podany koniecznie jakiś antybiotyk?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz :)
Sonata
Posty:7
Rejestracja:04 lipca 2006, 19:14
Lokalizacja:Jamnicza Stolica ;)

04 lipca 2006, 22:53

jeżeli sięd obrze wyciągnie kleszcza czyli nie pozostanie główka w skórze to wystarczy zdezynfekować i poobserwować czy w następnych dniach nie ma tam przebarwień to raczej nic mu niebędzie ale lepiej unikać ugryzień i zaopatrzyć się w preparat przeciw pchłom i kleszczą :wink:
Gość

05 lipca 2006, 11:10

Ja stosuję dla mojego psiaka FIPRex. Psikam nim całe ciało psa, a następnie wsmarowuję rękami w każde miejsce na ciele. Używam go już 2 miesiące i od tego czasu nie złapał najmniejszego kleszcza. Bardzo go sobie chwalę !!! Kosztuje 30 zł, ale naprawdę się opłaca.
Polecam !!!
Awatar użytkownika
Alfa
Posty:19
Rejestracja:29 czerwca 2006, 22:57

05 lipca 2006, 19:56

a jak piesek zlize niechcaco troche tego preparatu to nic mu nie bedzie?
i mala prośba gdzie ten preparat można kupic?

pozdrawiam
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

05 lipca 2006, 20:16

Myślę, że preparat nie jest jakoś szczególnie szkodliwy dla psa. Moi znajomi go stosują i nie było do tej pory problemów z podtruciem. Wiem tylko, że należy uniemożliwiś psu wylizywanie sierści bezpośrednio po zabiegu zanim preparat wyschnie. Trzeba go też nanosić bezpośrednio na skórę odgarniając sierść. Zresztą psy jakoś szczególnie się nie liżą. Gorzej z kotem, dlatego u niego stosuje się ten preparat między łopatkami - tam nie dosiągnie :wink: .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości