Guz na sutku u 13 letniej suczki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

issabell

11 listopada 2016, 19:49

Witam,

Bardzo proszę o poradę. Mam 13 letnią dalmatynkę z atopowym zapaleniem skóry, alergią pokarmową i chorymi stawami (od roku ma problemy z poruszaniem się - rozjeżdżają jej się łapy). Sunia od "szczeniaka" jest pod stała kontrolą weterynarza dermatologa, od dłuższego czasu jest na sterydach. Jakieś 2 miesiące temu pojawił się na jej sutku guzek(miał ok. 1,5 cm średnicy), na wizycie u weterynarza wyszło, ze nie jest on złośliwy, ale namawiano nas do wycięcia całej listwy mlecznej. Chcieliśmy skonsultować sprawę z onkologiem, który powiedział nam żeby tego nie ruszać, bo jak wytłumaczył pies ma swoje lata, wiec nie wiadomo jak zniesie taki zabieg, guz jest niezłośliwy, przez AZS sunia cały czas się drapie i liże (po latach "praktyki" jest w stanie zdjąć sobie kołnierz, kaganiec, a nawet i ubranko opatrunkowe) wiec nie wiadomo, jak zniesie czas rekonwalescencji i czy da zagoić się szwom. Posłuchaliśmy onkologa, ale kilka dni temu guzek znacząco jej urósł (ma teraz jakieś 7 cm średnicy), weterynarz onkolog w dalszym ciągu jest za tym żeby tego nie ruszać, ale ja podejrzewam, że za chwilę przez tego guzka sunia przestanie chodzić i nie wiem co teraz. Czy ktoś miał do czynienia z takim problemem i potrafi coś doradzić?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 listopada 2016, 11:33

czy wykonywaliście biopsję tego guza? Jeśli jest tak aktywny to mała szansa , że jest łagodny.
gucio12
Posty:1
Rejestracja:20 listopada 2016, 23:09

20 listopada 2016, 23:15

Mam 12-letnią pudelkę. Jest już niewidoma. pRZY SUTKU WYCZUŁAM GUZEK. bYLIŚMY U WETA ,ZBADAŁ I DORADZŁ ABY NIE RUSZAĆ. WIEK SUNI, STAN ZDROWIA-MOŻE YC RÓŻNIE Z NARKOZĄ.OBSERWOWAC GUZEK. CZESTO PRZY CIECZCE MOGA SIE POWIEKSZAC. U MOJEJ NARAZIE NIC SIE NIE DZIEJE.
Krzysiekewa
Posty:233
Rejestracja:16 października 2016, 15:58

24 listopada 2016, 21:11

Dobrze doradził, można spróbować terapii antyoksydantami
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości