"Ruchome" siekacze.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

m.mil
Posty:1
Rejestracja:10 grudnia 2016, 18:20

10 grudnia 2016, 18:33

Witam,
nie do końca ten temat podchodzi pod chorobę, bo liczę na to, że jest jednak naturalnym zjawiskiem. Wolę jednak omawiać nawet te bardziej błahe sprawy, żeby potem nie urosły do większego problemu. Mam 8 - miesięcznego szczeniaka (duża rasa).
Zęby ładne, bez żadnego nalotu. Wszystkie wymienione na stałe. Nie zauważyłam żadnych zaczerwienień na dziąsłach. Ostatnio podczas ich czyszczenia odniosłam wrażenie, że obydwie dolne jedynki jakoś dziwnie się ruszają. Zaznaczam, że nie odczuwałam, by ząb w jakikolwiek sposób się przemieszczał w zębodole. To bardziej jakby całe dziąsło wraz ze skórą dookoła było jakieś elastyczne i dało się tym delikatnie manewrować.

Mogę w razie potrzeby podesłać filmik.

Liczę na opinie lekarzy weterynarii i z góry bardzo dziękuję za wykazanie zainteresowania :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 grudnia 2016, 18:54

niestety trzeba takie zęby obejrzeć , dotkąć. Jeśli to byłaby prawada trzeb dociec dlaczego tak się dzieje. W tym wieku zęby nie mogą się ruszać.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości