chore nadgarstki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

angelikaw
Posty:2
Rejestracja:15 sierpnia 2017, 13:12

15 sierpnia 2017, 13:37

Dzień dobry,

Panie Doktorze, piszę ponieważ do kolejnej wizyty jest jeszcze dużo czasu, a ja nie wiem co robić.
Mój pies ma zniszczone przednie nadgarstki. Mówił nam Pan ostatnio na wizycie, aby zakupić ortezy i spróbować je zakładać, a jeżeli to nie pomoże to trzeba będzie zrobić operację i zniszczyć je do końca. A do czasu zakupu ortezy obwiązywać łapki opaską elastyczną. Natomiast sprawa wygląda tak, że w tej polecanej firmie mają teraz przerwę i ortezy będzie można dopiero zamówić po wakacjach. Wiążę psu łapki opaskami, tylko że on z nimi kompletnie nie chodzi. Łapy mu się rozjeżdżają i nie jest się w stanie utrzymać na własnych siłach. A jeśli zwiąże lżej to on je sam ściąga. Dlatego zastanawiam się czy jest sens zamawiać te ortezy, bo jeżeli z opaskami nie jest w stanie się poruszać to jak z tym? Co powinnam zrobić do tego czasu? bo do końca wakacji jeszcze troszkę, a on z samego rana i na wieczór nie jest w stanie wstać i się wywraca. Nie ma mowy o spacerach. Codziennie podaje mu Carprodyl F 20 oraz arthrovet. Mówił Pan, że carprodyl bez stabilizacji nic nie da, aczkolwiek gdy go odstawiłam to pies leżał cały dzień, nawet nic nie pił ani nie jadł. Czy powinniśmy wykonać tą operację? Przez nie do końca sprawną tylnią łapkę boję się, że nie będzie w stanie sam się utrzymać. Kolejną wizytę mamy zaplanowaną na przyszły tydz, ale co do tego czasu?
Proszę o poradę
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 sierpnia 2017, 10:12

ja próbowałbym opasek. Przy wielu próbach w pewnym momencie zwierzę może zacząć tolerować te ortezy i będą wtedy złotym rozwiązaniem. Sam Carprodyl przyniesie poprawę ale trzeba pamiętać, że jest to poprawa doraźna i walczy on tylko z objawami a nie ze skutkami wady.
angelikaw
Posty:2
Rejestracja:15 sierpnia 2017, 13:12

26 sierpnia 2017, 21:19

Dzień dobry Panie Doktorze,
Piszę w takiej sprawie, ponieważ przy założonych opaskach, łapki poniżej nadgarstka puchną . Zakładam je tylko na spacery, nie wydaje mi się by były zbyt ciasno zawinięte. W dodatku piesek przestał wstawać nawet do miski, je tylko tyle co z ręki, wydaje mi się że też jest bardziej nerwowy, ponieważ częściej szczeka.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 września 2017, 12:03

Spróbujcie jeszcze popróbować z tymi opaskami. Niestety jeżeli będzie to powodowało potężny dyskomfort w życiu zwierzęcia w grę wchodzi tylko i wyłącznie w tym wypadku artrodeza.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 53 gości