Zewnątrzwydzielnicza niewydolnosc trzustki u Psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

justyna0987
Posty:1
Rejestracja:18 stycznia 2018, 00:25

18 stycznia 2018, 01:14

Witam,

U mojej suczki 15 lat zdiagnozowano we wrześniu 2017 roku Zewnątrzwydzielnicza niewydolnosc trzustki. Do tego chora wątroba. Z psem udałam sie do Lekarza z powodu sapania całymi dniami, biegania po mieszkaniu, nerwowośc, chowanie sie po kątach.

Pierwsza wizyta: badanie krwi i USG brzucha,badanie kału (w normie) przepisane leki:


Zastosowane leki:
Enroxil 5% 100 ml 1,2 ml
Sposób podania: Injekcja podskórna
Dawkowanie: 1ml/10kg mc
Dexaford 50ml 0,55ml
Sposób podania: Injekcja podskórna
Dawkowanie: 1 ml/ 20 kg mc i. s. c.
Strzykawka 2 szt

Do domu:

1. Enrobioflox
2. HEPATOforce
3. Amylactiv Digest
4. Acidum folicum
5. Vitaminum B6
6. Enzym

Po skonczeniu brania leków na stałe bierze tylko enzymy trawienne do każdego jedzenia i Hepatiale forte advanced. Wizyt z badaniem krwi od wrzesnia co 2 tygodnie czasem co 3 tygodnie. Wyniki raz lepsze raz gorsze. Dodam jeszcze że piesek ma kamien nazebny i ogólnie stan jamy ustnej w nie najlepszym stanie, lecz biorac pod uwage wiek boje sie usypiac psa na czyszczenie zebów, chociaz lekarz zalecał. Pies ma Cały czas wielki apetyt, poza tym juz nie lata po mieszkaniu. Lekarz na ostatniej wizycie po ocenie wyników stwierdził ze zeby zostac tylko przy tych stałych lekach. Co wiemy ze tylko podtrzymuja zycie nie lecza.

Moje pytanie co moge jeszcze zrobić jakie badania? piesek czuje sie lepiej lecz martwią mnie wyniki :(

Ostatnie wyniki z 9 stycznia 2018 roku:

[urlObrazek][/url]


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 stycznia 2018, 18:07

za mało danych. wyniki okrojone . Opis usg i poszerzone badania.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości