Potrącony pies

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Aleksandra2296
Posty:1
Rejestracja:27 lipca 2018, 22:52

27 lipca 2018, 23:21

Dobry wieczór

Wczoraj koło południa mój pies został potrącony, od razu pojechałam z nim do weterynarza a ten zrobił mu zastrzyk przeciwbólowy, uspokajający, zmierzył temperature (39.5 stopnia) i podał kroplowke. Cały czas pies się trząsł i ciężko sapał. Podobno dlatego że się bał i stresowal. Badanie usg nie wykazało żadnych wewnętrznych uszkodzeń, obyło się też bez złamań. Ma tylko mocno stluczoną tylnia łapę ale nie kuleje. Wszystko wydaje się ok z jednym wyjątkiem, jego brzuch jest bardzo opuchniety i twardy, wet mówił że to przez to spanie ma pełno gazu w żołądku co też wykazało usg. Po powrocie do domu piesek spał do wieczora i dopiero wtedy zjadł ugotowanego schabu i szynki, popił sporą ilością wody. Następnego dnia próbował chodzić i nawet mu to wychodziło. Normalnie robił siku i podnosił łapkę, jednak brzuch nadal taki sam i słychać jakby coś się przelewalo, a kupy nie robił wcale. Pod moją nieobecność dostał do jedzenia kosci że skrzydełek z kurczaka i rosół. Niestety to zjadł... Teraz jeszcze bardziej brzuch stwardnial, masuje i próbuje mu jakoś ulżyć ale nie wiem co więcej mogę zrobić. Do weterynarza nie mam już możliwości jechać.

Pies 3 lata, 15 kg
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 lipca 2018, 09:00

niestety powinien go obejrzeć lekarz . Jest możliwość , że połkną duże ilości powietrza , ale one powinny ulec usunięciu po kilku-kilkunastu godzinach. Ja wykonałbym badanie Rtg brzucha
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości