Zapalenie trzustki?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dobson81
Posty:1
Rejestracja:30 stycznia 2020, 17:35

30 stycznia 2020, 21:06

Dzień dobry. Mój piesek Dolar ma 11 lat. Dwa tyg temu z piątku na sobotę zaczął wymiotować śliną. Przez cały weekend nic nie jadł i był bardzo osłabiony. W poniedziałek udałem się do weterynarza. Lekarz stwierdził, że to stan zapalny, podał antybiotyk i coś przeciwzapalnego . We wtorek ponieważ nie widziałem poprawy udałem się ponownie do weta na badania krwi i usg. Okazało się, że pies ma niedobór białka, był już 4 dzień bez jedzenia, karmiliśmy go na siłę. Na usg się okazało ze piesek najprawdopodobniej ma ostre zapalenie trzustki i "warstwa jelita cienkiego jest za gruba" Piesek dostał inne antybiotyki i cala serie leków. Wrócił pieskowi apetyt i ogólnie poczuł się lepiej. Dodam jeszcze ze pies bardzo duzi pil w tym okresie. Wróciłem na kontrole do weta z nadzieja ze to już koniec, a tu nagle okazuje leukocyty przez te dwa dni wzrosły z 23 mln do 50 mln. piesek dostał sterydy. obecnie leukocyty to 73 mln . pies czuje się ogólnie dobrze. ma apetyt, ale pije wodę non stop, to już nie jest zwiększone pragnienie tylko picie wody bez umiaru, co za tym idzie często oddaje mocz, trzeba z nim wychodzić co godzinę. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 lutego 2020, 11:09

pije tak bardzo po sterydach. Jesli macie podejrzenie zapalenie trzustki wykonajcie właściwe testy i udowodnijcie to sobie. Co usg wykazało?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości