Nietrzymanie moczu po sterylizacji - możliwe leki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

emeres
Posty:1
Rejestracja:26 stycznia 2022, 22:15

26 stycznia 2022, 22:39

Witam wszystkich.

Mam 3 letnią sukę seterkę. Od miesiąca popuszcza mocz. Nie codziennie. Czasem kropelkuje i wylizuje srom. Czasem, jak opije się więcej wody puszcza bezwiednie cały pęcherz. Raz kilka dni jest ok, żeby potem się zsikała 5 razy na dzień. Zdarza się zarówno podczas snu, jak i w trakcie kiedy jest świadoma i np. zwyczajnie leży.
Morfologia i biochemia krwi w porządku. Badanie moczu ogólne ok. Posiew z moczu pobranego poprzez nakłucie pęcherza czysty. Cukier w normie. W usg lekko pogrubione ściany pęcherza.
Suka jest prawie rok po sterylizacji. Wszystkie możliwe badania są już chyba zrobione, więc stwierdzono posterylizacyjne hormonozależne nietrzymanie moczu i przepisano Incurin. Na razie podaję od kilku dni, więc zobaczymy jaki będzie efekt. Zalecono na razie 2 tabl. dziennie. Nie ukrywam, że koszt leczenia jest dość wysoki i tu pojawia się moje właściwe pytanie:

czy Incurin (estriol 1 mg) można zastąpić ludzkim lekiem Ovestin (estriol 2 mg)?

I czy przychodzą może komuś na myśl jakieś dodatkowe badania, które można wykonać? Lub w jakim ewentualnie kierunku iść z diagnozą? Czy to na pewno nietrzymanie moczu po sterylizacji? Powiem szczerze, że załamała mnie ta diagnoza... Może to jeszcze coś innego? Coś co da się wyleczyć? A nie tylko leczyć objawowo? :(

Pozdrawiam serdecznie.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty:315
Rejestracja:16 września 2020, 10:58

02 lutego 2022, 13:57

Dzień dobry,
najlepiej najpierw przetestować czy przepisany lek daje nam widoczne efekty, jeżeli sytuacja się ustabilizuje można wtedy porozmawiać z lekarzem prowadzącym o zamienniku, niestety setery są narażone na nietrzymanie moczu związane z hormonami.
lek.wet.Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 74 gości