Alergik i jego niekończące się cierpienie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Theozzfan
Posty:1
Rejestracja:13 września 2023, 16:25

13 września 2023, 16:42

Hej,
Mój psiak (3 letni spaniel) boryka się od szczeniaka z alergią. O ile z tą pokarmową dajemy na spokojnie radę o tyle z tą na roztocza i kurz już nie. Psiak przyjmuje codziennie Apoquel, który w miarę się nam sprawdza, ale bez tabletek bylby wygryziony i łysy... Jak ma jakiś gorszy dzień, to dostaje hydrocortizon, który działa znakomicie, ale jak powszechnie wiadomo jest silny i źle oddziałowuje na organy.
Funkcjonujemy w miarę normalnie. Pies ma energię, chceć do zabawy i spacerów.

Od mniej więcej wczesnego lata zaczął sobie wygryzać ogon (bardzo często i mocno) w tej chwili powierzchnia tego ogonka jest jak skorupa.
Byliśmy u jednego weterynarza, który zaproponował maść łagodzącą (Renobion) oraz wycisnął przy okazji pełne gruczoły. Byłam prawie pewna, że one były przyczyną tego swędzenia czy jakiegoś dyskomfortu u psa, bo przecież wcześniej takich rzeczy nie robił. Niestety, poprawy nie ma żadnej. Lekarz zrzucił to na uczulenie i pocieszył, że w jego wieku powinno się teraz ta alergia trochę wyciszyć.

W tej chwili wygląda to paskudnie i za dwa dni mam wizytę u zupełnie innego weterynarza.
A tymczasem chciałam zasięgnąć kilku porad.
W linku wrzucam zdjęcie z dzisiaj jak ten ogonek wygląda.

https://www.easypaste.org/file/7XzuQNni ... pg?lang=pl
Vet4u
Posty:764
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

14 września 2023, 17:02

Dzień dobry,
W aktualnej sytuacji zalecałybyśmy udanie się do specjalisty - dermatologa, ponieważ zmiana na ogonie nie wygląda najlepiej. Proszę pamiętać i nie zniechęcać się ale leczenie takich zmian potrafi trwać dłuższy okres czasu i wymaga cierpliwości.
Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia dla pieska

Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 88 gości