Strona 1 z 1

odrobaczanie

: 01 stycznia 2008, 08:55
autor: eurba
mam pytanie do doktora czy psa można odrobaczć tabletkami dla ludzi ,posiadam tabletki ZENTEL i niewiem czy mogę je podać mojemu psu

: 01 stycznia 2008, 09:39
autor: Jarek
można. W składzie jest tylko Albendazol znalazłem dawkę 25 mg /kg 1 x dzień przez dziesięć dni. Szcerze lepsze są środki od tego albendazolu.

: 02 stycznia 2008, 08:20
autor: Liwia
podepne sie pod temat.
Zwierzat mam duzo(psy i koty), odrobaczane sa bardzo regularnie Koty: pratel, drontal, nie pamietam nazwy specyfiku podawanego psom). Ostatnie badanie parazytologiczne kalu jednego z kotow wykazalo brak pasozytow. I ok ale doslownie dwa dni pozniej kot zwymiotowal zywe glisty :roll: , u innego ujawnil sie czlon tasiemca :roll: Czym odrobaczyc zeby to bylo skuteczne dzialanie?

: 02 stycznia 2008, 21:44
autor: Jarek
dokładnie wymienianymi prze Ciebie preparatami. Schemat odrobaczenia uzgodnij z lekarzem , bo jednoraowe nie przyniesie zamierzonego skutku.

: 03 stycznia 2008, 08:27
autor: Liwia
Doktorze - skoro zwierze po odrobaczeniu ww preparatami zgodnie z planem ustalonym z naszym lekarzem ( :) ) wymiotuje zywymi robalami to na zdrowy rozum leki nie zadzialaly lub zadzialaly kiepsko.
Mialam plan aby odrobaczac zwierzaki tylko w razie rzeczywistej potrzeby (tj. po pozytywnym wyniku badan kupska) a teraz sama juz nie wiem... Jednak odrobaczanie to nei taka banalna sprawa jak zwyklo sie o tym sadzic. :roll:
Jak sprawdzic czy tym razem odrobaczenie przynioslo skutek skoro badania pomimo obecnosci pasozytow byly ujemne? Kupa z trzech dni byla zbierana.

: 03 stycznia 2008, 11:29
autor: Borysek
Liwia pisze: ... Ostatnie badanie parazytologiczne kalu jednego z kotow wykazalo brak pasozytow. I ok ale doslownie dwa dni pozniej kot zwymiotowal zywe glisty :roll: , u innego ujawnil sie czlon tasiemca :roll: ...


Mogło dojść do chwilowego zahamowania produkcji jaj przez te pasożyty z bliżej nam nieznanych powodów (np. jakieś niekorzystne zmiany w ich środowisku życia, czyli jelicie kota - jakieś leki itp...; możnaby gdybać...). Tak bym tłumaczył ten brak jaj w kale (w przyrodzie wszystko jest możliwe :) ). Ewentualnie pomyłka w laboratorium (zamiana próbek, niechlujnie wykonane badanie?) :roll:

: 13 stycznia 2008, 22:06
autor: Jarek
może okres prepatentny? może próbki nie zawierające jaj?

: 14 stycznia 2008, 13:07
autor: bloniak
Ja przepraszam ale też podepne się pod temat. Dziś odrobaczałem swojego amstaffa(7tyg). Dostał Pratel. Po powrocie wyszliśmy na dwór a tu biegunka:( Czy to może być właśnie od Pratelu?;(

: 16 stycznia 2008, 20:42
autor: melissa
ja rowniez mam problem z odrobaczeniem kota .Byl odrobaczany dwukrotnie drontalem ,w koncu tymi kroplami ( nie pamietam nazwy) na kark a robaczki hulaja w nim nadal i jaja w kale sa w ogromnej ilosci . Co wlasciwie jest skuteczne?

: 16 stycznia 2008, 22:54
autor: melissa
.......konkretnie chodzi mi o walke z nicieniami .Co i ile razy podac.

: 17 stycznia 2008, 21:51
autor: Jarek
może się pojawić rozwolnienie po środkach odrobaczających. Zaś przy bardzo dużym stopniu zarobaczenia potrzebne jest nawet kilkukrotne przeprowadzenie kuracji przeciwpasożytniczej. Nie ma środka , który załatwi to za jednym razem. Wszystkie o których piszesz są skuteczne.

Re: odrobaczanie

: 13 grudnia 2017, 10:01
autor: Monikastrelau
Moj 8 miesieczny szczeniak ma giardie. Najpierw byla kuracja fenbendazolem, potem metronidazolem a teraz toltrazulinem 50 mg dla prosiat co mnie bardzo zastanawia poniewaz ten ostatni nie jest na giardie a to z giardia walczymy. Czy sa inne skuteczne leki zeby zwalczyc pierwotniaka?

Re: odrobaczanie

: 16 grudnia 2017, 20:52
autor: ania_ughr
Mój szczeniak też ma lamblie. Był odrobaczony preparatem Fenbenat plus 5 dniowa kuracja. Po jakim czasie należy wykonać badanie kału żeby sprawdzić, czy problem został rozwiązany?