Nietrzymanie moczu po sterylizacji!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

martasuwałki
Posty:3
Rejestracja:26 lipca 2007, 17:50
Lokalizacja:Suwałki

23 listopada 2008, 17:37

Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć jak i gdzie mogę szukać pomocy dla mojej dobermanki, która rok temu przeszła zabieg sterylizacji i już po kilku dniach zaczęła posikiwać... najpierw troszkę podczas snu, a teraz sika bezwiednie siedząc na kanapie, lub podczas zabawy...
Proszę o rady. Pozdrawiam!
Big-22
Posty:6
Rejestracja:21 listopada 2008, 09:50
Lokalizacja:W-wa

24 listopada 2008, 08:33

Wizyta w lecznicy.
Z domowych sposobów, jak najmniej stresu (unikanie sytuacji, których pies nie lubi).
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 listopada 2008, 10:00

to w ogóle nie wiąże się ze stresem, bo posikiwanie zaczyna się na śnie, zgłoś się do lecznicy po leki bardzo łatwo to zatrzymać.
martasuwałki
Posty:3
Rejestracja:26 lipca 2007, 17:50
Lokalizacja:Suwałki

24 listopada 2008, 22:17

O to chodzi, że suczka do tej pory miała podawany PROPALIN, jednak lek ten już nie pomaga... Posikiwanie nasiliło się coraz bardziej.
Proszę o radę.
martasuwałki
Posty:3
Rejestracja:26 lipca 2007, 17:50
Lokalizacja:Suwałki

24 listopada 2008, 22:21

Dodam jeszcze, ze pies nie jest w żaden sposób stresowany. Jest bardzo kochana przez nas i chcemy jej pomóc.
Big-22
Posty:6
Rejestracja:21 listopada 2008, 09:50
Lokalizacja:W-wa

26 listopada 2008, 16:06

to w ogóle nie wiąże się ze stresem, bo posikiwanie zaczyna się na śnie
Obserwowałem od ostatniego postu. Posłanie suche, kłaczki koło też. Pozytywny stres (witanie się nic, sucho). Widok błyszczącego gresu pod łapami, po którym ma przejść popuszcza kilka kropel (przed sterylizacją rok temu przez parę lat nic takiego się nie zdarzało). Nie zauważyłem też żadnej przykrej okoliczności związanej z tą posadzką (klatka schodowa). Lekarz stwierdził, że nie wymaga leczenia. Dlatego pisałem o stresie. I dlatego, że przed sterylizacją nic takiego się nie działo. Może nie mam racji, ale takie sa fakty.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 grudnia 2008, 20:29

są psy i najczęściej to suczki , które rzeczywiście w momentach ekscytacji posikują tzn. jak przyjdzie ktoś do domu, jak się bawi , jak dostaje jeść , jak czeka na wyjście na spacer itd. Ale nie ma to żadnego związku z hormonalnym nietrzymaniem moczu. Zauważyłem także , że propalin po kastracji suczki nie u każdej suczki działa z tak dobrym skutkiem. Czasem sztucznie suplementowane hormony w bardzo niskich dawkach przynoszą rewelacyjną poprawę. Ale dokładnie trzeba ustalić pory gdy zwierzę popuszcza.
Awatar użytkownika
ela.66
Posty:125
Rejestracja:19 marca 2008, 14:10
Lokalizacja:Warszawa

08 grudnia 2008, 15:23

Moja też jest po sterylizacji i jak pisałam popuszcza tylko w jednej sytuacji, kiedy wpadam na moment po pieczywo do sklepu. Zdarzyło sie tez kiedy lekarz próbował obejrzeć jej gardło. Pytałam lekarza i jak u Big-22 nie wymaga to leczenia. A wiązałam to ze sterylizacją, tyle, że przedtem nie chodziła do tego sklepiku, a do innego. Dzieki P. Jarku - SPRAWDZIŁAM - przy sklepie który zna i do którego sie przyzwyczaiła nic takiego sie nie dzieje, nie ma plam.
No cóż uczymy sie całe życie (ze sterylizacją miałam do czynienia pierwszy raz i dziwiłam sie, że tak gładko poszło, szew był nieduży, nie płakała, jadła normalnie, ubranko pooperacyjne na noc przyjęła do wiadomości, nic się nie paprało, itd...itp...)
Ajsza

09 sierpnia 2013, 10:20

Wracam do tematu
Moja 12 letnia suczka 3 lata temu była sterylizowana. Do tej pory było wszystko ok. Dwa dni temu podczas snu (w ciągu dnia) pojawiła się pod nią kałuża moczu. Dzisiaj rano zauważyłam, że gdy spała na podłodze, to zaczęło z niej kapać.

Jakie badania muszę wykonać aby stwierdzić, że jest to posterylkowe nietrzymanie moczu?

Jakie leki podaje się w takiej sytuacji?
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

09 sierpnia 2013, 10:37

najpierw zbadaj mocz, żeby wykluczyć zapalenie pęcherza.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 sierpnia 2013, 17:48

co to za pies?
Ajsza

16 września 2013, 06:49

Moja suczka to amstaffka. A to puszczanie moczu zdarzyło jej się tylko przez te dwa dni, o których pisałam...

Teraz doszłam do wniosku, że była to wina upałów, jakie wówczas panowały i stąd może jakieś zaburzenia, od tamtego czasu ani razu nie zdarzyło jej się popuścić :) Oczywiście mocz zbadałam - wszystko było w normie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości