miniu się dusi

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kubelek88
Posty:2
Rejestracja:31 grudnia 2008, 11:34

31 grudnia 2008, 11:41

witam zacznę od tego, że pół roku temu nad jeziorem znalazłem pieska takiego nie dużego do kolana ;) przyprowadziłem go do domu przekonałem mamę żeby został i tak już jest. Psiak spokojny prawie nie szczeka (jak zaszczeka 1 w miesiacu to jest dobrze) bardzo zywy biega lata kradnie kapcie itd ;) ale jest jeden problem pies sie dusi... przeważnie dzieje się to podczas jedzenia suchej karmy i jest tak, że raz sie dusi a innym razem nie myślałem,że to może wina tego że czasami je bardzo szybko bo widzi mojego drugiego psa małego starego jamnika a psiaki za sobą nie przepadają tzn. wszystko jest ok jak nie ma jedzenia... ale to chyba nie dlatego ze szybko je bo dzisiaj od 5 rano do 10 prawie cały czas sie dusił czym to może być spowodowane ? jakaś alergia czy coś ? podczas pierwszej wizyty lekarz coś mowił ze ma podrażnioną skórę i może mieć alergie... efekt jest taki że wezmie pokarm do pyska połyka i nagle staje i tak jakby miałwymiotować wytdaje takie chrypiące odgłosy... miniu jest takim mieszańcem sznaucera z terierem.
tayekuna
Posty:105
Rejestracja:29 kwietnia 2007, 16:53
Lokalizacja:Rębisze Działy

31 grudnia 2008, 11:49

Ten objaw może byc spowodowany różnymi czynnikami i trzeba pokazac pieska dobremu weterynarzowi, który pieska zdjagnozuje a nie tylko bedzie gdybał.
Dodatkowo godzine przed jedzeniem zalej pieskowi sucha karmę dobrze ciepłą woda, zamieszaj przed podaniem na pewno bedzie mu łatwiej ja połykać.
kubelek88
Posty:2
Rejestracja:31 grudnia 2008, 11:34

31 grudnia 2008, 15:32

byliśmy u lekarza okazało się, że psiak ma zapalenie migdałów i powiększone węzły dostał antybiotyki i zobaczymy jak nie przejdzie to istnieje ryzyko, że w swojej przeszłości (nie znanej nam) najadł się kości i któraś pozostała w przełyku i teraz podczas jedzenia go drażni i dlatego zaczyna się tak jakby dusic. temat uwazam za zamkniety ;)) pozdrawiam wszystkich wielbicieli psaków i zycze szczescia w nowym roku,
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 stycznia 2009, 22:06

z tą kościa to taka naaaaaaaaciągana teoria.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości