Przyczyny alkalizacji moczu??

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

MartaPe
Posty:14
Rejestracja:05 września 2008, 17:14
Kontakt:

01 stycznia 2009, 12:08

Poszukuję możliwych przyczyn alkalizacji moczu. pH bez uro-petu(dzień bez wystarczy) w granicach 8,5 oczywiście przy tym wiecznie wytrącające sie struwity. Nawet przy uropecie nigdy nie udało nam się zejść poniżej 6,5.(dostaje też 400mg wit C- były czasy ze nawet 800mg)
W osadzie erytrocyty(swieże i wyługowane)(ostatnio 1-2 w polu widzenia :) ), leukocyty(tez 1-2 w polu widzenia ;) )-wczesniej i leukocyty i erytrocyty liczone w dzisiatkach, bakterie jak już to nieliczne, dwa posiewy jałowe, wyniki krwi ok, jedynie ostatnio podwyższony cukier( nie wiadomo czy nie błąd aparatu-powtórzymy). Usg robione dwa razy przez dwóch niezależnych weterynarzy- bez zmian.
W sumie ostatni wynik moczu super nie liczac ph 7,5, struwitów no i tych nielicznych leukocytow i erytrocytow.
Może istotne jeszcze będzie, ze wraz ze wzrostem pH spada ciężar właściwy.
Suka ma obecnie 9miesięcy( nie miała jeszcze cieczki) pierwsze niepokojące objawy zaczęły sie ok 3-4 miesiąca życia- początkowo wyglądało na zwykłe zapalenie-seria rózniastych antybiotyków, gdzies w przerwie wymaz z pochwy- gronkowiec pośredni- (ale czy to był patogen??)kolejny antybiotyk, który nie pomógł, przerwa i jakaś krowia cefalosporyna podawana dopochwowo-po ktorej śluzówka wygladała znacznie lepiej. W tym momencie skończyłam z antybiotykami(dobre 3 miesiące temu ost.)
Myśle, że wszystkie problemy związane sa z tym, że nie zakwasza moczu...
ale dlaczego??
Obecnie przchodzimy na adulta-po to by odciążyć nerki-zmniejszyc poziom białka w karmie, może to pomoże( brakuje mi już pomyslów). Nie dostaje nic poza suchym- orijen+plus smaczki i gryzaki a i arthroflex ale to zaczęła jak już mieliśmy problemy( no i wit C, uro-pet oraz ostatnio żurawinę)
Prosimy o pomoc(oczywiście pies jest pod stałym nadzorem ) ale co 100 głów to nie dwie
Zaczynamy się bać jakiś wiekszych komplikacji typu uszkodzenia nerek , bo ile można jeść środków zakwaszających mocz nie znając przyczyny.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 stycznia 2009, 22:04

można domniemywać , że po pierwszej ciczce problem zniknie . Może sie tak stać. Tak problem alkalizacji moczu , może także być problemem zwiazanym z metabolizmem danego organizmu i niewiele na to poradzisz.6,5 ph moczu to bardzo dobre, wyniki jakie cytujesz także są lux. Myślę, że zostaw zwierzę na tym uropecie i sprawdzaj papierkiem pH moczu. Jeśli miałby pies po cieczce takie same problemy mozna będzie zastosować karme zakwaszająca.
MartaPe
Posty:14
Rejestracja:05 września 2008, 17:14
Kontakt:

04 stycznia 2009, 00:39

6,5 to jest najlepsze jakie udało nam się osiągnać. zazwyczaj jest min. kolo 7 na uropecie a dostaje go sporo(już ponad 6 miesięcy). Mam papierki, kontroluje często. Też się łudze, że minie po cieczce. Ale chciałabym znać przyczyne tego stanu to nie jest normalne, pies sika mi w domu jak ma gorszy dzień i wyraźnie cierpi(lize sie)Nie mogę wyjść z domu na dłuże...j a Wyniki ktore podałam to były jedyne takie dobre zawsze leukocyty i erytrocyty liczone w dzisiatkach, struwity. :( Mam strasznie pechowego szczeniaka...
Nurtuje mnie w którym miejscu jej organizmu jest coś nie tak. Zamierzam przy niskobiałkowej karmie odstawić na chwile uropet i zobaczyć co się będzie działo ale znajac moje szczęście to pewnie nic pozytywnego.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości