frontline

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Sonata
Posty:7
Rejestracja:04 lipca 2006, 19:14
Lokalizacja:Jamnicza Stolica ;)

10 lipca 2006, 13:04

Witam :) chcialam sie zapytac o taka jedna rzecz otoz kupilam frontline w plynie, i pani sprzedajaca powiedziala ze trzeba 2 dni odczekac po uzyciu zeby tam sie wszystko wchlonelo czy cos i mam pytanie czy jak sie to zaaplikuje no i minie tydzien czy wiecej i sie wykapie psa (wytarza sie czy ubrudzi itp) to czy nie zmniejszy sie dzialanie owego specyfiku? jakos to pytanie mnie meczy troszku :?
Awatar użytkownika
leda
Posty:45
Rejestracja:23 czerwca 2006, 13:40
Lokalizacja:Świętochłowice

10 lipca 2006, 18:49

ja stosuje u swoich psów fiprex i jest skuteczny i zdarzyło mi się kompać psa po 48 godzinach i działał dalej ale co do frontline nie wiem ale powinno być podane na opakowaniu kiedy mozna kompać psa od zadania preparatu na skóre :wink:
Sonata
Posty:7
Rejestracja:04 lipca 2006, 19:14
Lokalizacja:Jamnicza Stolica ;)

10 lipca 2006, 21:57

wiem wiem :) ale chodzilo mi wlasnei o to jak to sie utrzymuje w skorze czy jak ? bo niby jak sie uzyje szamponu to powinno sie to wyplukac a tak nei jest wiec pytam o dzialanie JAK ? 8)
Awatar użytkownika
leda
Posty:45
Rejestracja:23 czerwca 2006, 13:40
Lokalizacja:Świętochłowice

10 lipca 2006, 23:45

nie do końca zrozumiałam i już się poprawiam ale z tego co kiedyś jeden wet mi tłumaczył to utrzymuje siępod skórą właściwą czyli niby tam gdzie jest w stanie dosięgnąć pch·ła przy ugryzieniu i kleszcz po wbiciu przez max 48 godzi z powierzchni skóry tam się dostaje,przenika przez naskórek i już potem nie można go zmyć tylko składniki po prostu działają jakiś czas a potem rozpadają się na środki uboczne w skladzie podobne do ubocznych produktów przemiany materi i są wydalane przez organizm na zewnątrz,ja u mojego psa zył 18 lat stosowałam te preparaty i teraz u 3 letniej suczki bez efektów ubocznych ze strony preparatu i z dobrym skutkiem stosuje albo fiprex albo advantix ale ten drugi kupuje sie bezposrednio u wetw,mam nadzieje że teraz odpisałam na pytanie :lol: i w miarę możliwości pomogłam,no itrzeba pamiętać że nie wszystko skutkuje jednakowo u wszystkich czasem może być inaczej i co innego szczenię,ja odpowiadam na zaszadznie własnego przykładu,pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 lipca 2006, 00:22

sporadyczna kąpiel po zastosowaniu tych preparatów nie powinna zmniejszyć skuteczności ich działania. Ale bardzo częsta na pewno przyniesie skutki uboczne w postaci skrócenia czasu skuteczności działania. Preparaty te uwalniane są wraz z odnawiającym sie "filmem tłuszczowym" skóry.
boguś

11 lipca 2006, 08:50

Z mojego doświadczenia wynika że okres ten wynosi ok 3 tygodni ,ale mój labrador codziennie się kąpie w jeziorze
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości