Shih Tzu- Czyszczenie uszu i zebow

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

karolina2015
Posty:3
Rejestracja:08 czerwca 2014, 15:09

08 czerwca 2014, 15:15

Witam,

Bardzo prosze o pomoc. Mam pieska shih tzu, ktory nie lubi zabiegow pielegnacyjnych. Chcialabym w koncu sama wyrywac mu wlosy z uszu, tylko prosilabym was o pomoc w poleceniu jakiegos preparatu ktory pomoga przy wyrywaniu, kieds wet. uzywal akiegos pudru, ale nazwy nie znam i byl bardzo dobry, pies nawet sie nie ruszył. Czego wy uzywacie do usuwania wloskow z uszu swoim pupilom i czy czyscicie shih tzu czyms zeby?? Oczy przemywam woda z rumiankiem a WY??


Prosze o wszelkie odp,. bede bardzo wdzieczna, pozdrawiam.
Gość

19 czerwca 2014, 22:18

Po co czyścisz oczy rumiankiem? To akurat nie jest dobre, spróbuj z Optexem, który jest do tego idealny, a niedrogi.
Zęby możesz czyścić pastami, na rynku jest ogromny wybór, niektóre są dość smakowite, chociaż moje psy tak nie uważają.
Włosów z uszu nie wyrywam, chociaż hodowca mówił, że mam to robić. Do tego celu najlepszy jest puder Bio groom'a. Ja nie wyrywam za radą weterynarza już 3 lata i uszy zdrowe.
karolina2015
Posty:3
Rejestracja:08 czerwca 2014, 15:09

20 czerwca 2014, 00:01

A tym Optexem mam czyscic na okolo oczu? jesli dostanie sie cos do oka nic mu nie bedzie? To jest zel ?? Dzieki!:)
Gość

21 czerwca 2014, 17:17

Nic mu nie będzie, Optex można wkrapiać do oczu, jest właśnie po to. I sprawdza się idealnie u shih, bo one mają małe dziubki, masę włosów i zazwyczaj wszystko do oczu leci. Polcecam optex to czyszczenia.
karolina2015
Posty:3
Rejestracja:08 czerwca 2014, 15:09

21 czerwca 2014, 20:11

DZiękuję Ci bardzoo!!

A mam pytanie czy Twoj shih tzu ma moze na ciele takie gólki?? Bylam z moim psiakiem u weta z tym i za 1 razem je przebil igla i wyczyscil mowil ze nie ma sie czym martwic , ze to sa takie ,,kaszaki - lub tez oktreslal to jako ,, syfek" jak u czlowieka tradzik.
Gość

21 czerwca 2014, 21:14

Oba moje shih mają. jak robią się większe to wet nakłuwa i oczyszcza. To są kaszaki, zupełnie niegroźle dla psiaków.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość