HMB dla psów

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

tenana
Posty:3
Rejestracja:13 września 2005, 19:59
Lokalizacja:poznan

19 grudnia 2009, 12:18

Witam serdecznie... Mam pytanie i proszę o doradzenie mi.... Mam 17 miesięcznego amstaffa ...od miesiąca zaczęłam z nim biegać i ma wysiłek fizyczny ..odzywiam go karma Hill's z jagnięciną a takze mu gotuję wołowinę z makaronem + marchewka...dostaje zazwyczaj gotowane jedzenie rano ...popoludniu kubek suchej karmy ...witaminy irish cal...
Pytanie: kupiłam mu dodatek do pozywienia tabletki DR SEIDLA HMB link do nich .. http://www.krakvet.pl/seidla-30tab-p-1913.html


Nie wiem czy moge mu to podawać poniewaz na opakowaniu jest napisane preparat odzywczy dla psow z chorobami miesni.... a pozniej w opisie produktu na stronce jest napisane przy odbudowie miesni po wysilku i do przygotowania przed wystawą... więc sama juz nie wiem czy moge mu to dać ???? Nie chcialabym mu zaszkodzić tym..

prosze o porade co mam zrobić ????? 8)

Czy jest to odpowiedni produkt dla niego ???
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 grudnia 2009, 22:55

jeśli zwierzę trenuje i ma predyspozycje do rozwoju masy mięśniowej można ten preparat podawać. Preparat jest sprawdzony idziała przy zachowaniu powyższych warunków.
tenana
Posty:3
Rejestracja:13 września 2005, 19:59
Lokalizacja:poznan

22 grudnia 2009, 21:08

:D :D :D :D :D :D

Dziękuję bardzo za info p.Jarku...
pozdrawiam serdecznie...
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

25 grudnia 2009, 11:38

Ja stosuję HMB u swojej suki pitbullki, w sezonie, gdy b. dużo trenujemy, a ważne jest zachowanie beztluszczowej sylwetki. Wówczas L-karnityna + HMB i porządne treningi. Bardzo fajnie poprawia wydolność, i przede wszystkim zabezpiecza mięśnie.
Semisia

06 stycznia 2013, 21:56

Witam,
posiadam 9 letnią seterkę, która chodzi dużo po górach. Ostatnio obserwuję u niej częściej zmęczenie czy też jak sama podejrzewam bóle mięśni. Czy można podawać HMB w celu podtrzymania jej mięśni i wzmocnienia? Bo z tego co słyszałam z wiekiem zanikają one u psów.

Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 stycznia 2013, 01:11

można , ale taż trzeba patrzyć na jej wiek i zwrócić uwagę na sprawność układu nerwowego. Niedomogi neuroligiczne nie zostaną wyleczone przez HMB
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości