UPAŁY

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Anna B.
Posty:46
Rejestracja:22 stycznia 2006, 22:01
Lokalizacja:KRAKÓW

28 czerwca 2006, 18:07

Witam. Upały dają się nam porządnie we znaki choć nie mamy "futerka" No właśnie i tu jest pytanie. Czy intensywne zrzucanie przez psa podszerstka w ostatnie dni może być wynikiem upałów? Jak pewnie Pan doktor mnie już kojarzy to przypomnę, że jak pisałam w poście "pectinectomia" Sharan ( smooth collie - collie krótkowłosy) jest tydzień po zabiegu. STRASZNIE zrzuca podszerstek. Czy to kwestia stresu związanego z zabiegiem, kwestia upału czy może będzie zmieniał właśnie teraz szczenięcą sierść na sierść młodzieńczą? - 1 czerwca skończył rok. Karmiony jest wył. suchą karmą ACANA large breed puppy. Aha- na dokładkę mam wrażenie, że przy tych upałach zdecydowanie mniej pije, trzeba go wręcz zmuszać do picia wody. Njachętnie pije wieczorami lub nocą jak już spada temperatura , jada tez jakby mniej ale to przy upałach wydaje się normalne.
Pozdrawiamy - Ania i Sharan
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 czerwca 2006, 22:33

linienie jest sumą wymenionych przez ciebie elementów, zaś co do jedzenia i picia są to także zachowania typowe, co do ilości wypijanej wody zależy to od diety.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

29 czerwca 2006, 22:47

Przy okazji ja też skorzystałam z tej odpowiedzi, bo chciałam o to samo zapytać Pana Jarka, tyle że w kontekście kota. Też okropnie linieje, mało je (głównie w nocy) i nieco mniej pije. W dzień śpi, w nocy szaleje. Trochę się uspokoiłam, bo myślałam, że coś mu jest. Dzięki :D
Sonata
Posty:7
Rejestracja:04 lipca 2006, 19:14
Lokalizacja:Jamnicza Stolica ;)

04 lipca 2006, 23:13

podczepie sie do tematu czy w czasie upalow mozna psa ochlodzic letnia woda ? oczywiscie chodzi mi tu na sile (pies sam nei wejdzie do wody) i na sile czyli wsadze psiaka do wanny i uregulowana woda poleje psiaka mozna takie cos zrobic czy lepiej nie?
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

04 lipca 2006, 23:24

Mój znajomy codziennie polewa swojego psa wodą z węża (delikatnie, taką mgłą), co sprawia mu wyraźną przyjemność. Próbował to samo robić z kotem, ale ten zwiewał gdzie pieprz rośnie :D
Awatar użytkownika
smoczata
Posty:43
Rejestracja:04 stycznia 2006, 09:30
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

05 lipca 2006, 09:37

Jak zwierz nie lubi wanny - to sobie odpuść
Ja Dudce moczę chłodną (nie lodowatą) wodą kark i to jej wystarcza - tak kilka razy dziennie w czasie pobytu w ogrodzie.
Jest to 'spaniella' niemal seniorka i na dodatek z nadmiarem kłaczków - a radzi sobie dobrze z upałami. Jak jest wyjątkowo gorąco - to daję zwierzom (mam jeszcze freta - Smoka :mrgreen: ) - elektrolity do wody, np. te:
rehydration support
boguś

05 lipca 2006, 11:01

Ja mam labradora i nie mam z tym problemów,kupiłem basen do ogrodu i sam tam wchodzi kiedy ma ochotę :D
Awatar użytkownika
Anna B.
Posty:46
Rejestracja:22 stycznia 2006, 22:01
Lokalizacja:KRAKÓW

06 lipca 2006, 09:43

ciekawa jestem zdania specjalisty. Gdy chciałam na działce spryskać psa wodą ze szlaufa ogrodowego to cała rodzina naskoczyła na mnie, że cyt:"szok termiczny", "zgubi sierść" itp. No i skończyło się na zroszeniu psiaka spryskiwaczem co chyba większą frajdę dało nam niż psu, bo usiłował łapać pyskiem mgłę, która się obok niego pojawiała..........

Pozdrowienia -Ania i Sharan
Pastylka
Posty:88
Rejestracja:14 stycznia 2005, 23:23
Lokalizacja:Świnoujscie
Kontakt:

07 lipca 2006, 03:02

W upal lepiej schlodzic psa zimna woda napewno nic mu sie niestanie jak go powolutku natrzesz zimna woda.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 lipca 2006, 09:05

tak w większości wypadków to działa i mozna to stosować ( nie za wszelką cene),ale ........ - zawsze pojawia się jakieś ale. Jeśli jest bardzo parno i gorąco z moczeniem psów długowłosych trzeba bardzo uważać! Dlatego iż parowanie wody z sierści jest bardzo ograniczone a grube futro dzięki wilgoci tworzy szczelny kaftan dla skóry i zwierze ma problemy z oddaniem ciepła, zwłaszcza dotyczy to zwierząt starszych - leżących. Miałem kilka przypadków takiego udaru pamiętam kaukaza, dużego colle, nowofunlanda,owczarka podhalańskiego. W takiej wilgotnej zaparzonej emitującej specyficzny zapach sierści owady składają jaja i zaczynają się na prawde olbrzymie problemy.
fairah

15 sierpnia 2006, 21:51

czy gubienie wlosa u 3 miesiecznego goldena jest normalne ? strasznie sie leni.. je pokarm gotowany czy podawac mu jakies witaminy ? jeszli tak to jakie prosze o rade to moj pierwszy psiak :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 sierpnia 2006, 23:01

jeśli zrzuca szczenięcy puszek można to uznać za jakąś tam normr, jeśli zrzuca tez włos ościsty cos jest nie tak. Lepiej byłoby aby zobaczył jego skóre lekarz. Oczywiscie że preparat witaminowy obowiązkowo. Przejrzyj dział żewienie posty z goldenami czy labradorami wiele razy o tym pisaliśmy.
kasia311
Posty:32
Rejestracja:23 września 2012, 11:39

05 lipca 2024, 14:35

Przenośny to do małych pomieszczeń, ale to też ledwo radę daje. Jak ma Pani taki przedział cenowy to na stałe sobie lepiej zainwestować. Proszę zobaczyć czy firmy promocji jakiś nie mają, bo w zeszłym roku to ze względu na te upały to firmy promocje miały na zakup i montaż klimatyzatora. Tylko też pytanie czy chce Pani w domu czy w bloku to instalować. Bo jak w bloku to proszę sobie zobaczyć w regulaminie administracji/spółdzielni jakie pozwolenia musi sobie Pani załatwić. Dobrze jest skontaktować się z nimi https://heatking.pl/montaz-klimatyzacji/ DObiorą urządzenie i zajmą się montazem klimatyzatora.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości