Sierśc Owczrek Niemiecki Długowłosy

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gebel

04 sierpnia 2010, 19:41

Witam.Mam taki problem ,a mainowicie zaobserwowałem ,ze moj piesek ,a jest to suczka jak w temacie najpierw zaczela liniec wiec wyczesywalem jej grzebieniem futerko.Teraz wypadaja jej cale wlosy takie dlugie i twarde przy samej skurze tak na centymetr siwe z cebulkami.Czy to normalne?Boje sie gdyz jak przejade reka od grzbietu do ogona to mam mala garsc tych wlosow:(Karmie pieska RC german shepherd.Plus Canvit co drugi dzien+ jajko surowe raz w tygodniu.Prosze o pomoc .Czy to niormalne?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 sierpnia 2010, 16:47

arczej nienormalne i takiego psa należałoby obejrzeć
Gebel

05 sierpnia 2010, 21:21

Panie Jarku dziekuje za odpowiedz.Bylem dzisiaj u weteterynara gdyz spokoju mi to nie dawalo,a i tak mialem w sierpniu coroczne szcepienia.Nila Pami obejrzala pieska i stwierdzila ,ze wyglada cudownie i ,ze to normalne i moze trwac jeszcze z 2 tygodnie.Piesek najpierw gubil podszerstek ,a teraz wlosy.Malo tego przyszla jak tam bylem druga Pani z owczarkiem i u niego to samo.Widocznie tak ma byc:)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 sierpnia 2010, 23:09

razaem z Tobą w takim razie sie cieszę.
deyla
Posty:4
Rejestracja:03 sierpnia 2010, 15:42

06 sierpnia 2010, 10:20

Mi też tak mówili przez kilka miesięcy (siedmiu weterynarzy), że psy są piękne i zadbane, że to normalne u psów, że mają łyse place przy uszach i wyleniałe nosy, a wyłysień wokół oczu nie widzieli. Ogólnie to nic nie widzieli, a ja byłam walnieta co wymyśla psom choroby, a jaki co niektórzy ubaw przy tym mieli i mają do dnia dzisiejszego (już ja im odpowiednio podziękuję za takie traktowanie tylko najpierw własne psy uratuję). Ósmy wet próbował wmówić mi alergie na eukanubę, nawet u tego psa co od 3 lat nie dostaje eukanuby (bo mu się zwyczajnie przejadła ) ale co tam on też miał alergię na eukanubę i koniec.
Dziś mam jednego psa prawie łysego z czarną skórą jeszcze trochę a zrobi się skorupa, a resztę psów z mocno przerzedzoną sierścią. Wszystkie są na silnych lekach przeciw świądowych, bo drapały się aż jęczały, ocierały o ściany, meble, wygryzały się. Jak jednemu psu porobiły się sączące rany na łapach to musiałam sama sobie szukać leku dla niego, który na szczęście zadziałał, bo weterynarze nie wiedzieli co mają podać.

Szkoda czasu i pieniędzy na takich weterynarzy.

Ale może owczarki niemiecki faktycznie tak mają, że wypada im sierść razem z cebulkami. Kto tam wie?
Gebel

06 sierpnia 2010, 17:12

Tyle,ze moj piesek drapie sie moze gora 3 razy dziennie i trwa to gdzies 3 sekundy to wszystko.To chyba w normie?Do karmy Rc germanshepherd nie mam zastrzezen zadnych gdyz znam duzo pieskow karmionych ta karma i sa okazami zdrowia.Probowalem podawac Orijena 6 fish ale nie przyjal sie prawdopodobnie za duzo bialka:(Podobno to normalne ze gubi najpierw podszerstek tzn taka welne na sweterek ,a pozniej cale dlugie wlosy z cebulka...Chyba ,ze Ktoś ma inne zdanie to prosze zabrać glos w dyskusji.Pozdrawiam!
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

06 sierpnia 2010, 18:55

Za duzo bialka to znaczy co sie dzialo? Kiedy w koncu przestanie funkcjonowac mit o "za duzo bialka" dla psa. Nawet gdybys karmil psa samym miesem mialby nadmiar fosforu ale nie mialby za duzo bialka.
Zmien karme, RC nie nalezy do jakosciowo najlepszych karm. Nie znam psa ktoremu by sluzyla
Gebel

08 sierpnia 2010, 09:06

Widzisz zmienił bym nawet na droższą (bez znaczenia) Tyle tylko ,ze probowalem wielu karm i jej nie odpowiadaja .Probowałem Orijena ,Proplan,a o tym świństie jakim jest Acana nie wspomne:(
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości