Szampon dla dorosłego psa długowłosego. Psi, czy Nizoral?

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

MagdaP16
Posty:43
Rejestracja:01 maja 2008, 11:55
Lokalizacja:Tychy
Kontakt:

03 maja 2008, 12:13

Witam. Od kilku dni mam drugiego - tym razem długowłosego psiaka.
Wkrótce będę musiała się zaopatrzyć w odpowiedni szampon. Sunia ma sierść szaro - czarną, delikatną, dosyć gęstą i dłuższą.
Interesują mnie szampony bezpieczne, zdrowe i w dobrej cenie.
Macie jakieś propozycje? Może jakaś konkretna firma?

Dodatkowo chciałabym się zapytać, czy psy można kompać w szamopnie NIZORAL? Słyszałam, że jak najbardziej, więc chciałabym się upewnić...
wisnia
Posty:181
Rejestracja:15 października 2007, 19:30
Lokalizacja:Mazury

03 maja 2008, 19:49

Dobre będą szampony dla psów długowłosych o sierści delikatnej lub jedwabistej, no i przy psie długowłosym w zasadzie zawsze trzeba używać też odżywki. Mogę polecić Jean Pierre Hery, bardzo fajny jest też szampon dr Seidla dla psów długowłosych (niedrogi), szampony Ring 5 i Iv San Bernard, Dr Lucy. Co do Nizoralu to stosować go można tylko raz na jakiś czas i to tylko w razie kłopotów ze skórą typu łupież, grzybica itd. Nie polecam do zwyczajnej kąpieli, poza tym zależy jak duży jest pies, ale nie wyjdzie to tanio :wink:
Awatar użytkownika
Ania_Ś
Posty:89
Rejestracja:30 lipca 2007, 21:09
Lokalizacja:Śląsk
Kontakt:

08 maja 2008, 17:51

Również polecam szampon Hery albo Iv San Bernard.
Nizoralu nie polecam do "zwykłych" kąpieli.
zwierzozwierz
Posty:29
Rejestracja:15 września 2012, 17:18

16 grudnia 2013, 18:19

Ja też jako posiadaczka długowłosego psa (między innymi, bo gromadka to u nas zwierząt spora) mam czasem problem z kąpaniem, ale to raczej kwestia lenistwa, bo co do szamponów to ostatnio przerzuciliśmy się na Botaniqę ( xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx - bdb szampony, koleżanka która ma charta afgańskiego polecała, no i faktycznie się dobrze sprawdza.
Na jamniku:)
rydlowa
Posty:1
Rejestracja:22 grudnia 2014, 13:16

18 marca 2015, 12:00

Mojemu psu Nizoral kiedyś podraznil skórę. Moja głupota, ale odpowiednia maść i dieta i wszystko juz jest ok.
90misia

28 kwietnia 2015, 07:27

Dziękuje za cenne porady :)
agga73
Posty:1
Rejestracja:21 stycznia 2016, 18:25

21 stycznia 2016, 18:31

mam psa długowłosego i najlepiej sprawdził się u nas Vulpes o2 (pierwsze mycie) i Iv San Bernard Zielone Jabłuszko (szampon do drugiego mycia i odzywka).
pyziol

21 stycznia 2016, 23:02

A co polecacie dla shih-tzu? Przez zimę trochę zarósł i lekko się pokołtunił, macie jakiś sposób na to? Oprócz nożyczek oczywiście:)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości