Krycie pomocy

Dyskusje związane z hodowlami psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Evve19
Posty:1
Rejestracja:15 marca 2009, 15:17

15 marca 2009, 15:30

Mam pewien problem mam rasową sunie chow- chow i pokryłam ją także rasowym psem tej rasy. Problem w tym ze jak wróciliśmy do domu po kryciu to wypuściłam ją na podwórko, które jest dobrze ogrodzone, a jak wyszłam po nią za 30 minut latał z nią jakiś kundel. I teraz nie wiem co mam zrobić!! Czy to możliwe by suka dała się pokryć drugiemu psu jeżeli od pierwszego krycia minęło mniej więcej 40 minut?? Bardzo proszę o fachową poradę w tej sprawie ...!!
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

15 marca 2009, 19:49

Evve19 pisze:Mam pewien problem mam rasową sunie chow- chow i pokryłam ją także rasowym psem tej rasy. Problem w tym ze jak wróciliśmy do domu po kryciu to wypuściłam ją na podwórko, które jest dobrze ogrodzone, a jak wyszłam po nią za 30 minut latał z nią jakiś kundel. I teraz nie wiem co mam zrobić!! Czy to możliwe by suka dała się pokryć drugiemu psu jeżeli od pierwszego krycia minęło mniej więcej 40 minut?? Bardzo proszę o fachową poradę w tej sprawie ...!!
Brak Ci minimalnej wiedzy na temat hodowli zwierząt to po co w ogóle się za to bierzesz?

Tak jest możliwe by 2 psy pokryły jedną sukę czyli szczeniaki mogą być z dwóch ojców.
tayekuna
Posty:105
Rejestracja:29 kwietnia 2007, 16:53
Lokalizacja:Rębisze Działy

15 marca 2009, 21:51

Piszesz podwórko dobrze ogrodzone.... tzn nie chce byc nie uprzejma ten kundelek przeleciał przez to ogrodzenie????
Oczywiscie nie masz teraz żadnej pewnosci z jakiego ojca beda szczenieta (oczywiscie jesli bedą). Prowadzenie hodowli to bardzo odpowiedzialne zajecie, mysle że teraz zdajesz sobie już z tego sprawę. :roll:
Awatar użytkownika
Sissy
Posty:59
Rejestracja:27 stycznia 2009, 16:49
Lokalizacja:Ossów

17 marca 2009, 17:40

No właśnie hodowli,a nie PH...
Bo hodowca nie byłby tak nieodpowiedzialny,by zostawiać sukę podczas cieczki bez nadzoru.
Zimowa_Aura
Posty:3
Rejestracja:28 listopada 2008, 11:42
Lokalizacja:Kraków

17 marca 2009, 22:47

jedynie co pozostaje nam życzyć to tego aby Twoja suczka nie "zaskoczyła"... niestety
Awatar użytkownika
afrykaa
Posty:69
Rejestracja:26 listopada 2008, 15:08
Lokalizacja:Rzeszów

19 marca 2009, 15:37

jeśli, jak piszesz, pies latał za suką, to być może do niczego nie doszło - po fakcie zazwyczaj odpoczywają;

możesz zrobić badania genetyczne szczeniętom, aby mieć pewność, że wszystkie są po tym samym ojcu;
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

19 marca 2009, 19:26

Suka jak najbardziej mogła zostać pokryta przez drugiego psa i część szczeniąt będzie NN, pozostaje ci tylko pozwolić na urodzenie się maluchów ale miot rozdać za darmo bo maluchy mogą wziąć urodę po matce a cechy psa NN wyjdą później, albo zrobić badania genetyczne i odsiać maluchy NN (na to tez musi wyrazić zgodę właściciel psa bo musi zostać pobrany materiał od samca) albo podać środki antykoncepcyjne i nie dopuścić do ciąży.
W każdym razie wł. reproduktora może domagać się ekwiwalentu za krycie w uzgodnionej kwocie bo wina jest twoja.
Awatar użytkownika
Ania_Ś
Posty:89
Rejestracja:30 lipca 2007, 21:09
Lokalizacja:Śląsk
Kontakt:

30 marca 2009, 14:30

A czy sunia uprawnienia hodowlane ma :?:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość