OWCZAREK NIEMIECKI DŁUGOWŁOSY problem z sikaniem i smycza

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

plasteliniaz
Posty:2
Rejestracja:27 stycznia 2009, 09:55
Lokalizacja:41-500 Chorzów
Kontakt:

27 stycznia 2009, 10:06

Witam proszę o podpowiedzi i dobre rady w sprawie owczarka niemieckiego długowłosego a mianowicie mam go okolice 4 tygodni i mam problem ponieważ uczymy go spacerów żeby załatwiał się na placu ale jednak jest mały albo durzy problem ponieważ mieszkam przy bardzo ruchliwej ulicy to niemoge go puszczać bez smyczy bo wleci pod auto i tak jak go chce zapiąć w domu to sika na podłogę jak ino podejdzie się ze smyczą do obroży wiec wpadłem na pomysł otwieram drzwi z mieszkania i pies wychodzi z niego niesikajac w domu ale jest następny problem pies schodzi na parter i przy drzwiach wyjściowych z klatki chce go zapiac do smyczy i on zaczyna bronić się łapami i próbuje mnie delikatnie ugryzć bronisię jakby cos było nietak z zapinaniem go na smycz co tu mi poradzicie żeby niebyło takich sytuacji owczarek wabi się colo i ma 10 tygodni czekam na dobre rady i dziękuje
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

27 stycznia 2009, 10:18

To jeszcze maleństwo.
A jak wygląda wychodzenie na spacer? Kręci się kiedy się ubierasz, jest niespokojny, skacze, piszczy czy potrafi usiedzieć w miejscu?

Spróbuj po spacerze, kiedy wrócicie do domu, odpiąć mu smycz, ale nie zdejmować obroży i od razu zapiąć z powrotem smycz - nagradzaj za zachowanie spokoju. Chwilę niech ma smycz przypiętą - znowu odpinasz i znowu przypinasz i nagradzasz.
Spróbuj też chodzić z nim na smyczy po domu, żeby się do niej przyzwyczaił i żeby go tak nie ekscytowała.
Nie pobudzaj go, bo być może on podsikuje z emocji, tylko mów spokojnym głosem tak, żeby go uspokoić.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości