Spanie na kanapie

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Nickol
Posty:45
Rejestracja:06 lipca 2010, 15:08
Lokalizacja:Inowrocław

07 lipca 2010, 17:03

Mam od dwóch tygodni półtora roczną sunię. Nauczyłam ją że nie wolno wchodzić na kanapy. Na parterze ma swoje legowisko i zawsze tam spała, gdy spałam w tym samym pomieszczeniu co ona, bo w nocy jest tam sama. Od kiedy wróciłam do swojego pokoju Nika w nocy śpi na kanapie którą dotychczas zajmowałam ja. Od drugiego dnia nie wchodzi na żadne kanapy, a na tej na dole leży tylko gdy nikt nie patrzy. Nie wiem od jak dawna ma ten nawyk. Przyłapałam ją dopiero wczoraj. Jak ją tego oduczyć skoro nie można ją przyłapać. Rano widać na tapczanie pełno sierści.
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

07 lipca 2010, 21:13

Tak bardzo ci to przeszkadza?
Suczka czuje się na kanapie dobrze - jest tam miękko, wygodnie no i czuje twój zapach, co poprawia jej poczucie bezpieczeństwa w nowym domu.

Jeżeli nie chcesz, żeby tam spała - po prostu uniemożliw jej to, albo zamykając drzwi do tego pokoju, albo kładąc na noc na kanapie coś, co nie pozwoli suce wejść - przewrócone krzesła, rozwiniętą i szeleszczącą folie aluminiową. Po pewnym czasie nauczy się, że kanapa jest niedostępna.
Joanna LM
Posty:5
Rejestracja:14 lipca 2010, 19:14
Kontakt:

14 lipca 2010, 20:23

Jeśli przyłapiesz sunie na leżeniu na kanapie to każ jej zejść. Ale nie zrzucaj jej, tylko zachęć do zejścia. Np. powiedz: "zejdź" i sama siądź na podłodze zachęcając ją smakołykiem, lub ulubioną zabawką, aby do ciebie dołączyła. Gdy zejdzie to ją pochwal.

Być może wchodzi tam, bo czuje twój zapach. Jeśli tak jest to powinno poskutkować takie działanie: pobaw się jakąś szmatką, lub pochodź trochę w jakijś starej nie potrzebnej bluzce(tak powiedzmy 15-20 min.) i włóż tą rzecz suni do jej legowiska. Dzięki temu będzie miała kawałek ciebie w swoim legowisku i nie będzie wchodziła na kanapę. :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości