Terrorysta Funt <Kokier Splaniel>

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dexo
Posty:1
Rejestracja:20 czerwca 2008, 21:23
Kontakt:

20 czerwca 2008, 21:29

Witam. Jestem tutaj na tym forum od niedawna i mam taką sprawę. Wczoraj wźielem do domu zabłąkanego młodego pieska Rasy kokier spaniel(Nie znam poprawnej pisowni). Piesek jest jeszcze młody, ząbki dopiero mu wypadają.Mam sprawę tego typu: piesek jest bardzo nadpobudliwy, gryzie bardzo boleśnie poprzez swoje małe i ostre ząbki. Jeśli są 2 osoby lub inna liczba ludzi w pokoju, oraz gdy są wolne fotele to wskakuje na fotel i zaraz włazi na ławę. Karcę go za każdym razem ale on zaczyna sie niby bawić ale bardzo mocno gryzie i marszczy mordkę. Jest bardzo i to bardzo agresywny ale on traktuję to jako zabawę.. Prosiłbym o pomoc jak mam postępować w celu dobrego wychowania, ponieważ miałem kiedyś psa ale już starszego i słuchającego się. Dzięki z góry za porady bo piesek jest małym szkodnikiem :lol:
Awatar użytkownika
jamajka
Posty:9
Rejestracja:27 grudnia 2007, 20:24
Lokalizacja:Bielsko-Biała

05 lipca 2008, 20:32

Podgryzanie jest naturalną kontynuacją jego postępowania wobec braci i sióstr z hodowli - także karcenie nie jest dobrym pomysłem, bo w jego pojęciu nie robi on nic złego. Można spróbować głośno i cienko pisnąć - w ten sposób w zrozumiałym dla niego języku zasygnalizujemy mu, że to sprawia ból.
A co do wskakiwania na meble. Powinien pomóc długi (ale nie za długi!) spacer i zabawa ze szczeniaczkiem, tak by był przyjemnie zmęczony.
Pozdrawiam i życzę powodzenia. ; )
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości