Czym karmić zabiedzone persy?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

27 grudnia 2005, 14:51

Przybyły do naszego domu dwie kotki perskie, 3,5 i 4 letnia. prawdopodobnie z nielegalnej hodowli. Jedna z nich waży nieco ponad kilogram, druga - prawie półtora. Kotki maja wielki apetyt, jedzą teraz Royal Canin, niebieską i zieloną. Czy je karmić, żeby szybko nadrobiły braki i w wadze i witaminach?
Gość

27 grudnia 2005, 15:09

Już się zarejestrowałam, gość to ja. Dodam jeszcze, że mam w domu trzeciego kota, dwuletnią półpersiczkę, wziętą ze schroniska dwa miesiące temu, to był chodzący szkielecik.
I jeszcze jedno - mój Misiu,, też pers, odszedł latem od nas, w czasie sekcji okazało się, że miał kompletnie zniszczone nerki. Był kastrowany, jadł suchą karmę i nigdy nie miał objawów choroby nerek. czy to możliwe, że jej przyczyną było m.in. jedzenie?
Misiu
Posty:1
Rejestracja:27 grudnia 2005, 15:04
Kontakt:

27 grudnia 2005, 15:10

Anonymous pisze:Już się zarejestrowałam, gość to ja.
no tak, zarejestrowałam się, ale się nie zalogowałam...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 grudnia 2005, 23:13

daj im RC same przybiorą na wadzae. Co do nerek . Przyczyna większości chorób nerek u kotów jest wysokobiałkowa dieta. Zwróć uwage , że w dietach kocich musi być w składzie ok. 40 % białka. Kot to mięsożerca i jego przewód pokarmowy przystował się do jego trawienia. ale kij ma zawsze dwa końce, zwiększona podaż białka to wieksze obciążenie zwłaszcza nerek.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości