HILL'S IAMS EUKANUBA

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

01 kwietnia 2009, 18:45

Hmm, ja swoje argumenty przedstawiłam już dawno, czysto i klarownie. Skład każda karma ma jeden i doskonale w nim widać co w karmie siedzi. W żadnym Hill'sie nie ma połowy mięsa i połowy zbóż oraz kukurydzy, ale przecież jeśli Ty sie uprzesz, że tak jest, to ja nic w tej sprawie nie zdziałam.

Uważam zaś, że Twoje argumenty od samego początku są chaotyczne, wybiórcze i czasem podajesz coś, co przeczy temu, co mówisz. Ja nie jestem żadnym autorytetem i nigdy nim nie byłam. Jestem pasjonatką kotów i zdobytą wiedzą dzielę się z innymi, do czego mam prawo. Niestety wielu wetów to też nie są eksperci i wciskają ludziom te Royale i Hill'sy, bo im zbywa na półkach albo nie orietnują się zupełnie co jest nowego na rynku i jak 5 lat temu zaczeli to polecać tak polecają dalej.

Nie wiem gdzie Ty widzisz moją rekację złością, bo nic złośliwego nie napisałam i nie dorabiaj mi rogów. Ja jestem spokojna i nie widzę powodów do złości, bo rozmawiamy o karmach dla kotów a nie o mnie czy o Tobie, więc trzeba miec do tego dystans.

Nie widze nic złego w mączce drobiowej, producent pisze z czego jest ta mączka, więc jak dla mnie wszystko wiadomo. W dobrych karmach używa się mączek i to jest normalne, więc nie rozumiem co Cię tak w tym razi. Zresztą- w Hill'sach tez jest przecież mączka :wink:
Millkaj
Posty:18
Rejestracja:25 marca 2009, 16:26

01 kwietnia 2009, 19:31

Jakim cudem karma tak kaloryczna, jest dobra dla kota domowego? W dodatku po kastracji.

Ja po rozmowie z Toba wyciagnelam dwa wnioski:
- nie czytasz w ogole tego co pisze,
- oraz piszesz w kolko to samo, a takze nie poparlas swoich argumentow zadnymi danymi ogolnymi - tylko i wylacznie skladem karmy.

Wierz mi nie kazda karma Hill's ma taki sam sklad.
Jak zsumujesz poszczegolne skladniki skladu karmy Hill's ktory ja podalam, to wyjdzie Ci pol na pol.
Sama mowisz ze karma TOTW to nowosc - zobaczymy ja Twoim kotom wyjdzie na zdrowie jej stosowanie...

Ogolnie temat uwazam za zamkniety, karm koty czym chcesz i jak chcesz mi nic do tego. Pozwol ze ja bede to robic po swojemu.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

02 kwietnia 2009, 18:10

Skład karmy uważam za podstawę i na nim się wzoruję, bo chyba nie ma nic bardziej wiarygodnego. Weci sa różni i strony internetowe z poradami na temat żywienia kotów są różne. Skład jest jeden i jest przez kogoś weryfikowany. Podawałam m.in. skład Hill'sa dla kastratów/po sterylizacji, czyli takiego, jakiego Ty szukałaś. I choćby z technicznego punktu widzenia nie może być w nim 50% mięsa jesli jest jedno jego źródło i pojawia się w składzie na 3 pozycji, a składniki są ułożone w kolejności od tego, którego jest najwięcej do tego, którego jest najmniej.
Czytałam dokładnie, co pisałaś, ale jesli Ty ignorowałaś moje argumenty, to ja nie mogłam podchodzić z ogromną dokładnością do Twoich.

Nie karmię tylko karmą TOTW, o czy mówiłam. Oprócz tego podaję Acanę, a ta nie jest na rynku od wczoraj. Moje koty mają się bardzo dobrze, widać cuda się zdarzają skoro mają prawidłową wagę i takiego samego albo lepszego zdrowia życzę równiez Twojemu kotu/kotom.

Nikomu nie zabraniam karmienia kotów w dowolny sposób, o czym wielokrotnie pisałam. Szkoda mi tylko trochę, że niektórzy dosyć nieświadomie płacą majątek za karmy bardzo przeciętne, podczas gdy karmy o podobnym składzie ale może z mniej "renomowaną" marką można kupić za połowę mniej pieniędzy.
Awatar użytkownika
ania1985
Posty:1105
Rejestracja:28 października 2007, 08:48
Lokalizacja:Kielce

07 kwietnia 2009, 21:51

ale nie ma ruchu na forum ostatnio

Millkaj- tutaj na forum, bardzo czesto posty ktore pisze Dama Kier, sa ze sie tak wyraże "popierane" przez innych , ktorzy rowniez sie znaja. nie bede wymieniac ludzi, chodzi o to , ze napewno Ona nie wypisuje glupot. zawsze warto sie zastanowic, poczytac w wolnej chwili te sklady karm.

np rc - odbiegajac od skladu- w dodatku bardzo sie psuje ostatnio. kupuje po calej polsce i trafiaja mi sie wciaz partie wprost do wyrzucenia.
hills- takze pomijajac sklad podstawowy- na illsach koty prawie nie sikaja a to zle wg. mnie

mysle ze faktycznie istnieja lepsze karmy

( ps- choc uwazam ze weterynaryjne karmy dla chorych futer sa genialne, o czym sie przekonalam...bez lekow, samym zarciem mozna kota z paru rzeczy wyleczyc)

i na koniec -gdybym tylko nie miala struwitowca bardzo chetnie bym poeksperymentowala ze zmianami karm na wlasnie lepsze:)
Iza-Erin
Posty:1556
Rejestracja:23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja:Stolica Podlasia :)
Kontakt:

15 kwietnia 2009, 11:03

A ja sądzę, że obie panie się trochę zapętliły.
Ja nie jestem fanką Hill'sa, Royala ostatnio też nie koniecznie, ale nazywanie tego szitem to chyba lekka przesada. Szit to Whiskas, KiteKat i temu podobne. Co do Acany, to czasami kupuję ją moim kotom i uważam, że jest dobra, ale czy rewelacyjna? Miałabym pewne wątpliwości. Dobra na pewno, nawet bardzo dobra, ale nie rewelacyjna. Zresztą, nawet jeśli miałaby 100% mięsa, to i tak byłoby to mięso przetworzone i nie zastąpi surowego. A co do składu, to Hill's i RC nie jest zachwycający, tu się zgodzę. No i nie są tanie, więc też kupuję inne, bo nie stać mnie na wywalanie fortuny, kiedy są dobre i tańsze karmy.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

18 kwietnia 2009, 19:16

Żadna karma nie jest rewelacyjna. Nie uważam, że Acana jest rewelacją i tego nie pisałam. Ale jakąś karmę wybrać trzeba i spośród wielu różnych marek staram się wyszukać te, które są najbardziej przystępne, bo czymś muszę koty karmić. O wyższości mięsa nad karmą dyskutowac nie musimy bo to jest jasne i oczywiste i ja temu nigdzie nie zaprzeczałam.

Dla mnie RC i Hill's to szit- bo stosunek jakości do ceny jest śmieszny. Taką cenę mogę płacić za super rewelację, a nie karmy przeciętne- i to jest wg mnie największy szit.

Owszem, Whiskasy, KiteKaty to szit- tylko co jeśli są takie karmy Hill's które ilością mięsa są bardzo zbliżone do tych własnie marketówek? Nie oceniam po tym, gdzie mozna karmę kupić ani po tym pod jaką nazwą występuje i jeśli bywają Hill'sy zawierające około kilkunastu procent czegokolwiek mięsnego (bo tak naprawdę nie wiadomo co to) to podobnie jak W i KK to jest szit
Awatar użytkownika
ania1985
Posty:1105
Rejestracja:28 października 2007, 08:48
Lokalizacja:Kielce

20 kwietnia 2009, 14:40

musze sie wyzalic, wybralam ten temat bo tyczy sie karm w polsce
znalazlam trpoche czasu, pomyslalam ze wypisze sobie sklady karm royala zeby ewentualnie wiedziec co brac pod uwage gdyby przyszlo mi do glowy zmieniac za czas jakis.
i tak - wiekszosci nie ma wymienionych skladow,
na linii pure feline to juz w ogole nawet na opakowaniu kt mam w domu nie laska byla im wymienic (szok)

to wiec wchodze na oficjalna strone rc.
po polsku- zero skladow
wchodze w moj 2gi jezyk czyli na witryny w meksyku i krajach latynoamerykanskich, na strone hiszpanska...cos tam wiecej jest ale nie bardzo

i wreszcie wchodze na stany zjednoczone....
i co?
zyjemy na zadupiu ( sry za slowo brzydkie)
sa jeszcze inne karmy z kaczkami i innymi zwierzetami, do mojej urinary robia tez puszki jak sie okazuje ( moja kicia tak bardzo lubi)
i teraz kto mi powie-
czy do Polski to ma szanse dojsc tylko ze jestesmy opoznieni i doczekamy sie pelnej oferty
czy tez moze nie ma na co liczyc, bo do panstw 3ciego swiata nie docieraja pewne rzeczy

pewnie nikt mi nie odpowie bo nikt tu nie karmi royalem raczej.
na forum hillsiki w modzie raczej:)

ah wkurzylam sie na to poprostu ze u nas nie ma tylu opcji wyboru,
nie ma skladow karm przy sklepch internetowych ( na krkvecie i tak jest NAJLEPIEJ bo w wiekszosci jest ten sklad podany ale w linii vet erly care nie;)
i o to ze nawet na opakowaniach pure feline nic nie wypisali jesli chodzi o pierwiastki
a to bardzo bardzo zle dla klientow ktorzy maja koty z suk i tym podobnymi
brrr
Iza-Erin
Posty:1556
Rejestracja:23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja:Stolica Podlasia :)
Kontakt:

21 kwietnia 2009, 11:57

Niestety, z tymi opisami to prawda. W ogóle Royal się skieścił ostatnio.

Co do Hill's-a i Iams-a, to są bardzo drogie i rzeczywiście ceny mogłyby być niższe. Ale nadal uważam, że porównywanie ich do marketówek jest lekko przesadzone. Acana też ma różne typy karm, jedne lepsze, drugie gorsze. To samo np. Purina - jest też wersja typowo marketowa, a Purina jest również uważana za dobrą karmę. I też jest koszmarnie droga :roll:

Generalnie mam dobre zdanie o Acanie, nie uważam, żeby Hill's czy Iams były dużo lepsze (o ile w ogóle), ale ceną rzeczywiście Acana zdecydowanie wygrywa. To samo np. Bosch Sanabelle, którą bardzo sobie chwalę. Kupowałam już różne typy i jestem bardzo zadowolona. No, może Adult i Light mogłyby mieć nieco większe chrupki. Ale to jedyny minus jak dotąd. Karma dobra, w przystepnej cenie i - w przeciwieństwie do Acany (co uważam za minus tej akurat karmy) - ma zdecydowanie większy wybór typów karm.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

03 maja 2009, 21:38

Hmm, uważam że RC ma za duzo klientów którzy lecą na "super markę' (której przecież RC w rzeczywistości nie posiada) i nie muszą się zbyt starać, bo ludzie i tak kupią- jak sobie 10 czy ileś lat temu nabili do głowy, że RC najlepszy tak trwają do dziś, więc po co RC ma sie przemęczac z podawaniem pełnych składów?
ba$ia
Posty:2
Rejestracja:07 maja 2009, 17:53

07 maja 2009, 18:18

Witam,
co sądzicie o Biomillu? Właśnie zamówiłam...
Iza-Erin
Posty:1556
Rejestracja:23 lipca 2007, 19:42
Lokalizacja:Stolica Podlasia :)
Kontakt:

07 maja 2009, 19:05

Kiedyś dostałam jako gratis - karma dobra, ale bardzo droga.
ba$ia
Posty:2
Rejestracja:07 maja 2009, 17:53

07 maja 2009, 19:40

nie jest droższa niż Eukanuba czy Orijen. Chodzi mi raczej o jakość. Czy ktoś ma doświadczenie?
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

07 maja 2009, 21:36

Uważam, że Biomill jest dość dużą cenową pomyłką, a szczególnie to, co ostatnio wyczyniają- czyli po 90 zł za 2 kg Sensible :shock:

Osobiście wolałabym kupić Orijena, który chyba nawet taniej wyjdzie, a jest karmą zupełnie innego typu- bezzbożowa, a więc krok do przodu. Nie twierdzę, że Biomill jest całkiem zły, sama kiedyś tym karmiłam, ale nie jest też rewelacja a już na pewno nie za takie pieniądze (jeszcze drożej niż Royal za którego też każą przepłacać). Trochę kiepskie wypełniacze m.in. gluten kukrydziany, kukurydza, w prawie wszystkich tez pszenica.

Wg mnie karma gdzieś tak na 4- ale to zalezy który rodzaj, bo poszczególne mają dośc istotne różnice w składzie. Najuczciwiej się prezentuje bodajże Homecat, bo nie ma pszenicy i jest najwięcej pozycji "mięsnych". Oczywiście ogólnie ze wszystkich najlepszy skład ma Sensible, ale uważam, że za takie pieniądze można mieć parę razy lepsze cuda, wiec nie biorę jej pod uwagę.
Awatar użytkownika
esseni
Posty:62
Rejestracja:30 sierpnia 2005, 00:27
Lokalizacja:kuj.-pom.

23 sierpnia 2009, 16:57

Drogie Panie proszę o informację, co sądzicie o karmie dla dorosłych kotów z nadwagą (bo moja po sterylce strasznie utyła) z takim składem:

Kurczak, łosoś, mączka z mięsa kurczaka, kasza perłowa, ryż biały, płatki owsiane, sproszkowana celuloza, pełny niełuskany ryż brązowy, ziemniaki (bez części zielonych), tłuszcz z kurczaka (konserwowany witaminą E), indyk, kaczka, proso, naturalny smak i zapach z kurczaka, mączka z mięsa ryb, jaja sproszkowane bez skorupki, marchew, groszek, jabłka (bez gniazd nasiennych), pomidory, borówka amerykańska, szpinak, odtłuszczone mleko w proszku, algi, sproszkowana żurawina, ekstrakt z rozmarynu, nać pietruszki, metionina, suszony korzeń cykorii, wyciąg z juki Schidigera, L-karnityna, Enterococcus faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevisiae, fermentation solubles, dried aspergillus oryzae fermentation extract,niacyna, biotyna, ryboflawina, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu kotów.

Podany skład karmy dla kotów z nadwagą czyli Light.
Niestety moje kocice oprócz RC nic nie chcą tknąć :( Próbowałam TOTW, ale powąchały z obrzydzeniem i odeszły od misek, to samo niestety zrobiły z Acaną. Jak mam je przekonać, że to dobre karmy?

P.S. A co sadzicie o Bosch Sanabelle?
Daffodil
Posty:195
Rejestracja:28 października 2007, 09:59

23 sierpnia 2009, 18:01

Mam podobne problemy ze zmianą karmy.Dla moich RC tez jest the best.Na TOTW reakcja była identyczna.Dla mnie zreszta tez ta kama ma "zbożowy" zapach, mimo,ze mięso wymienione na pierwszym miejscu.

Jeśli chodzi o Bosch Sanabelle to spotkała mnie miła niespodzianka :lol: .
Kociaste wybierają ją spośród chrupek RC! Ja próbowałam Grande i Skin&Hair.Kot mojej siostry je Adult i ten na dośc małe chrupki.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości