royal canin urinary

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

malf

17 listopada 2007, 22:07

witam!

mam 2 wykastrowane kocurki.czy mogę podawać im karmę ROYAL CANIN URINARY? Jeśli nie cierpią na żadne zaburzenia dróg moczowych? Tak profilaktycznie?
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

17 listopada 2007, 22:51

Ja bym tego nie robiła. Urinary to lecznicza karma, która ma za zadanie zakwaszać mocz np. przy problemach ze struwitami. Jeśli Twoje koty mają prawidłowe pH, to ta karma może je nadmiernie obniżyć i zaczną się tworzyć znacznie bardziej niebezpieczne, bo nierozpuszczalne w wodzie szczawiany wapnia, albo choćby moczany. Jest sporo innych profilaktycznych karm dla kastrowanych kocurów np. RC Young Male Weight&Stones, albo PPP After Care. Na pewno lepiej Twoim kocurkom posłużą.
Awatar użytkownika
Borysek
Posty:883
Rejestracja:21 lutego 2007, 11:13

18 listopada 2007, 10:50

Jeśli Twoje kocurki nie cierpią na żadne schorzenia dróg moczowych, to równie dobrze możesz podawać im zwykłe karmy bytowe (które też lekko zakwaszają mocz i mają za zadanie chronić przed struwitami) i dla pewności co pewien czas badać mocz. W dodatku jeśli to młode kociaki, to do ukończenia 10-go miesiąca życia spokojnie mogą (nawet powinny) jeść 'kittena', a dopiero później karmę dla kotów dorosłych.
RC Urinary też bym absolutnie nie karmił. Tę karmę można podawać tylko pod kontrolą weta.
zaneta_d

13 lutego 2008, 16:48

RC Urinary jest karmą weterynaryjna i bez zalecenia lekarza (moim zdaniem) nie należy jej podawać. Zresztą mój kot miał ją zalecona, ale źle się czuł. Więc (po wyleczeniu) weterynarz poradził podawanie pasty Uro-pet do bytowej karmy.
merolik
Posty:16
Rejestracja:06 kwietnia 2008, 22:01

12 kwietnia 2008, 20:51

Karmę Urinary nasz kocur jadł bez przerwy przez ok 2 lata - miał problemy z cewką moczową i weterynarz zalecił całkowite przejście na tę właśnie karmę.

Obawiam się, że jego obecne problemy z żołądkiem mogą wynikać właśnie z tego - że za długo ją jadł. :( Cóż, wtedy nie byliśmy tacy mądrzy, przestraszyliśmy się poważniejszych kłopotów z przewodem moczowym i posłuchalismy zalecenia. Działając w dobrej wierze przyczyniliśmy się do jego kłopotów ze zdrowiem :(
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości