Sucha karma Acana

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

01 września 2006, 11:50

Ulla pisze:Hmmm, po przeczytaniu wczorajszych pozytywnych postów na temat Acany light, też zamierzałam ją kupić... Mam ją już nawet w koszyku na poczet przyszłego zamówienia :?
Teraz się zastanawiam... :?
Myślę Ula, że nie ma co się zrażać- po prostu weź małe opakowanie i wypróbujesz jak koteczce podchodzi. Jak widzisz są negatywne opinie i pozytwne, nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć jak się będzie kotu widziała nowa karma, bo to jest mimo wszystko tajemnicze stworzenie :lol:

A moje na przykład Iamsa jedzą, choć czytałam dużo negatywnych opinii, nie tylko na tym forum. Dostałam próbkę Iams adult i się paskudom tylko michy uśmiechnęły :lol: Pochłonęły bardzo szybko. Jak widać trzeba po prostu podac kotu- bo na tych domysłach czy mu zasmakuje to można sobie mózg uszkodzić :lol:

Zgadzam się z ATĄ- Koty Izy wspaniaaaaaaałe :D
izaA
Posty:11
Rejestracja:19 czerwca 2006, 10:29
Lokalizacja:Warszawa-Wesoła

01 września 2006, 16:19

Jak widzicie Acana służy moim kotom - dzięki za miłe słowa :oops:
Slavek

03 września 2006, 18:53

Co do Acany dla kotów to muszę powiedzieć, że testuje ją od pewnego czasu (ok. tygodnia) i jak na razie mam o niej jak najlepsze zdanie. Potweirdza się powiedzenie, że "co tanie to drogie"...Przedtem karmiłem kociki karmą ogólnie dostepną w sklepach (Whiskas, KK itp.itd.). Potem kupiłem Animondę dla kociaków i tu się dość rozczarowałem...Dużo kup w kuwecie, mało zwartych, ciagłe dokarmianie itp. Po tygodniu używania Acany widzę zdecydowaną poprawę, kuweta wygląda teraz OK, zapachy mniej intensywne, kupy zwarte i jest ich mniej (chyba lepsza przyswajalność karmy). Chociaż Acana to nie jest jeszcze podobno najwyższa półka jak np. BIOMILL, RC, HILLS myślę, że to karma bardzo dobra i jak na razie wyżej sięgał nie będę. Ogólnie cena Acany jest a jakość też niczego sobie.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

04 września 2006, 16:55

O dziwo, mój futrzak zaczyna się powoli przekonywać do Acany Light. I to nie dlatego, że nie ma wyboru bo zawsze dostaje równocześnie 2 karmy (druga to RC Weight & Stones) ale chyba mu smakuje. W ostatnim czasie zaczyna właśnie od Acany. Cieszę się bo może trochę schudnie :wink: Uleńko, kup małą torebkę i spróbuj - może akurat :D
Gość

07 listopada 2006, 15:16

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie Acana ma chrupki : w porównaniu z RC (Outdoor) i Hill's Oral ? Muj kot lubi duże chrupy: RC łyka bez gryzienia, Hills oral jest jakby trochę za duży.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

07 listopada 2006, 16:38

Acana Light ma drobniutkie chrupki. Innych niestety nie testowałam bo po chwilowym zachwycie mój kot przestał jeść Acanę i więcej już tej karmy nie kupowałam. Mam za to Biomill z kurczakiem i ma zdecydowanie większe chrupki od RC. Trudno je jednak porównać z chrupkami Hill's Oral i Hairball bo są płaskie i trójkątne a te dwa Hill'sy są bardziej przestrzenne . :wink:
izaA
Posty:11
Rejestracja:19 czerwca 2006, 10:29
Lokalizacja:Warszawa-Wesoła

07 listopada 2006, 17:46

Wszystkie karmy typu oral, mają ksztłt dużej kulki, żeby koty je rozgryzały, a nie połykały w całości. Taką mają funkcję.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

07 listopada 2006, 20:11

Duże chrupy mają jeszcze Biomill selectiv i homecat z karm bytowych, a karmy typu Oral jak mówiła izaA sa własnie po to, zeby koty je rozgryzały- adulty mają na ogół mniejsze chrupki.

A ja mam pytanie: Mógłby mi ktoś podać orientacyjną wielkość Acany adult? Może kupię 1,5 kg i dam im czasem dla urozmaicenia jeśli posmakuje :wink: Jakby ktoś tak mógł porównać do jakiejś karmy to byłabym wdzięczna- najlepiej do czegoś z RC, Biomilla, PPP
Awatar użytkownika
Gryzia
Posty:74
Rejestracja:04 lutego 2006, 23:30
Lokalizacja:Kraków

11 listopada 2006, 00:41

Acana wprawdzie light - chrupki ma prawie o połowę mniejsze od Biomila homecat i są to kuleczki na moje oko malutkie.
A w związku z wielkością chrupek czy karmy typu Oral /wiem,że specjalnie są duże/ czy są jakieś mniejsze. Moja Gryzia nie może sobie z nimi poradzić. Jak spróbowałam jej przepołowić to zjadła. I raczej zawsze wybiera te mniejsze.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

11 listopada 2006, 14:09

Hill's ma bardzo dużego Orala, RC ma troszkę mniejsze chrupki choć na pewno nie o połowę. Jest jeszcze jakaś nowość- Nutram Oral, a nie miałam z ta karmą przenigdy doczynienia, także nie wiem jakiej wielkości są chrupy
Awatar użytkownika
Gryzia
Posty:74
Rejestracja:04 lutego 2006, 23:30
Lokalizacja:Kraków

11 listopada 2006, 14:53

RC też już kupowałam, niestety Gryzia również z nim ma problemy. Tylko już sama nie wiem /bo za żadną suchą karmą nie przepada - stosuje jako ostateczność - głód zmusił / czy jej się nie chce czy coś innego.
Choć z buźką wszystko w porządku to chyba spróbuję z pastą. Na szczęście z nią są mniejsze problemy z różnymi "zabiegami".
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości