Zywienie kociaka

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Puchatek77
Posty:3
Rejestracja:17 lipca 2006, 13:52

17 lipca 2006, 15:45

:?:
Od dwoch tygodni mam mala kotke oceniana przez lekarza na ok. 6 tygodni. Zwierzaczek jest zywy, ciekawski i kontaktowy. Od razu nauczyla sie korzystac z kuwety. Dostaje glownie mleko (Laciate 3,2%) i na razie nic jej sie po nim nie dzieje, lubi twarozek, nie pogardzi kawaleczkiem ziemniaka i fasolka szparagowa (oczywiscie gotowane!). Dostala tez mieso drobiowe i wolowe - gotowane - choc chyba bardziej smakuje jej ten rosolek - dopiero pozniej celuje w miesko. Znajomi przyniesli saszetke Whiskasa dla juniorow - oczywiscie jadla tak, ze az sie trzesla przy tym. Ale ja nie jestem zwolennikiem gotowych karm i nie chce jej od nich uzalezniac. Wolalabym dawac domowe jedzenie, od czasu do czasu podajac tylko saszetke jakiejs dobrej firmy - czy dobrze jest tak mieszac, czy lepiej pozostac tylko przy jedzeniu domowym? Mam tez pytanie o to co nowego, w jakim tempie i w jakich ilosciach jeszcze wprowadzac kotce, bo je chetnie. Jakie preparaty uzupelniajace czy witaminy podawac, bo na razie niczego nie dawalam. Wiem , ze to nie pasuje do tematu ale mam tez pytanie o zwirek. Czy wszystkie zbrylajace sie zwirki zawieraja jakies szkodliwe substancje np. bentonian sodu i czy istnieje jakis, godny polecenia i bezpieczny zwirek dla takiego malca? Jesli to mozliwe prosze o odpowiedz lekarza. Z gory dziekuje
Sonata
Posty:7
Rejestracja:04 lipca 2006, 19:14
Lokalizacja:Jamnicza Stolica ;)

17 lipca 2006, 22:15

chyba nie na ten dzial trafiles to dzial o zywieniu psów 8)
Awatar użytkownika
Lilac
Posty:12
Rejestracja:17 czerwca 2006, 13:06
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

21 lipca 2006, 17:09

Puchatku

Przeczytaj uważnie artykuł o karmach "Przekrój" 28 listopad 2005, który jest wklejony na górze tego forum. Jest tam dużo informacji o karmieniu kota.

Kasia.
Sylwka
Posty:37
Rejestracja:16 stycznia 2006, 17:40
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

22 lipca 2006, 22:48

Lepiej w przypadku kociaka zmienić żwirek na drewniany, bo kociaki lubią czasem żwirek zjeść i w przypadku betonitu mogą być problemy włącznie z zatkaniem jelit. Kociak nie powinien pić mleka krowiego a jeśli już to specjalne mieszanki dla kotów (mleko o obniżonej zawartości laktozy) lub mleko w proszku dla kociąt. To może się skończyć biegunką lub wzdęciami. Zamiast mleka można kupić szczetki RC conwalescence instant i taki płyn podawać kitkowi. 6 tygodni to już spokojnie może jeść mięsko. Niekoniecznie gotowane. Można kupować podroby drobiowe (nie przesadzać z ilościa wątróbki, bo może wywołać biegunkę), bo tanie. Do tego dorzucić wołowinę, filet z indyka lub kurczaka wszystko dobrze pokrojone i przemrożone wcześniej. Choć może lepiej na początek filet z kurczaka, który można wymieszać z ryżem. Można dodać gotowanąa marchewkę. Dobre są też na początek gerberki z indyka lub kurczaka ale nie są tanie. Warto też pomyśleć o dobrej suchej karmie. Dla takiego malucha najlepiej RC baby cat. To maleńkie chrupki, które kocięta chętnie jedzą. Jeszcze serek np. bieluch (koniecznie bez soli), śmietanka, jogurt naturalny.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

22 lipca 2006, 23:37

Sylwka super wszystko ujęła, ja dodam tylko że dobre pokarmy gotowe nie są uzależniające. Taki odpad jak Whiskas to owszem, uzaleznić może, sam zresztą napisałeś że jak jadło kociątko to aż się trzęsło- a wszystko za sprawą barwników i polepszaczy. Wybierz jakąs karmę dostępną w Krakvecie a na pewno kociak dobrze na tym wyjdzie. Jak mówiła Sylwka na razie najlepiej RC babycat, potem może być dalej RC albo Biomill, Acana, Hill's, Purina Pro Plan itd.

Pozdrawiam

Ania i koty
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość