Applaws (sucha karma), czy ktoś stosuje?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

12 listopada 2014, 14:08

Każdy pies reaguje inaczej nie ma reguły , więc nie ma się co nastawiać .
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

29 listopada 2014, 14:43

Ja wróciłem do applawsa po kilku miesiącach przerwy. Stosuję go zamiennie z Orijenem i obie karmy spisują się u Sary świetnie. Po applawsie jedynie kupy są czasem nieco luźniejsze, przy orijenie zawsze były twarde.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

30 listopada 2014, 23:09

A ja nad żadną inną porzuconą karmą tak nie ubolewałam . Trochę nam zostało , czasem dam kilka granulek i jest ok ale po dwóch porcjach wzdęcie murowane :(
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

01 grudnia 2014, 20:18

Ale trochę mnie wystraszyłaś. A jak często twoja psica się załatwiała? Moja Sara na applawsie robi dwie kupy na dzień, rano i wieczorem. Na orijenie zdarzały się 3 nieduże. Wzdęć nie ma, ale gazy czasami są, dało mi to do myślenia.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

01 grudnia 2014, 21:34

tracershy pisze:Ale trochę mnie wystraszyłaś. A jak często twoja psica się załatwiała? Moja Sara na applawsie robi dwie kupy na dzień, rano i wieczorem. Na orijenie zdarzały się 3 nieduże. Wzdęć nie ma, ale gazy czasami są, dało mi to do myślenia.
Na Applawsie załatwiała się dwa razy dziennie , koopki wzorowej wielkości i konsystencji . Ale gazy miała takie , że aż się czasem zrywała ze snu . Parę razy mnie wystraszyła tymi zrywami, było widać, że te gazy są dla niej niefajne ! Myslę, że czegoś w tej karmie nie mogła strawić . Wystraszyłam się u lekarza , bo powiedział, że jak gazy nie miną przy zmianie karmy to przystępujemy do szerszej diagnostyki . Na szczęście sytuacja się poprawia .
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

02 grudnia 2014, 09:02

Kurczę, zmartwiły mnie posty Gayki, że po Applawsie cos może się dziać. Szukam czegoś zamiennego za Ziwi, którego nigdzie nie można dostać i nie wiadomo, kiedy będzie. Ruda miała ostatnio problemy, jak sie okazało, z refluksem. Po dłuższej kuracji Ranigastem (tak zalecił nam wet), wszystko jest dobrze. I niedoczynność tarczycy jeszcze jest, ale już na tabletlach uregulowana. No i senior już.

Co byście radzili w takiej sytuacji zamiast Ziwi? Applaws Senior, ProNature Holistic senior? A może coś weterynaryjnego? Na Ziwi sucz była szczęśliwa, a tu klops:) M.
Gość

02 grudnia 2014, 09:19

Ja bym poleciła zdrowsze, mniej przetworzone posiłki domowe... mięcho, warzywka, trochę węglowodanów. I zdrowo na żołądek i na wątrobę :)

kasik.u
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

02 grudnia 2014, 09:55

megan pisze:Kurczę, zmartwiły mnie posty Gayki, że po Applawsie cos może się dziać. Szukam czegoś zamiennego za Ziwi, którego nigdzie nie można dostać i nie wiadomo, kiedy będzie. Ruda miała ostatnio problemy, jak sie okazało, z refluksem. Po dłuższej kuracji Ranigastem (tak zalecił nam wet), wszystko jest dobrze. I niedoczynność tarczycy jeszcze jest, ale już na tabletlach uregulowana. No i senior już.

Co byście radzili w takiej sytuacji zamiast Ziwi? Applaws Senior, ProNature Holistic senior? A może coś weterynaryjnego? Na Ziwi sucz była szczęśliwa, a tu klops:) M.
u nas w tej sytuacji ( niestety z refluksem też walczymy) względnie sprawdza się obecnie Nutram sensitive .Ale to raczej doraźny ratunek niż docelowe rozwiązanie.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

02 grudnia 2014, 13:01

Gayka pisze:
tracershy pisze:Ale trochę mnie wystraszyłaś. A jak często twoja psica się załatwiała? Moja Sara na applawsie robi dwie kupy na dzień, rano i wieczorem. Na orijenie zdarzały się 3 nieduże. Wzdęć nie ma, ale gazy czasami są, dało mi to do myślenia.
Na Applawsie załatwiała się dwa razy dziennie , koopki wzorowej wielkości i konsystencji . Ale gazy miała takie , że aż się czasem zrywała ze snu . Parę razy mnie wystraszyła tymi zrywami, było widać, że te gazy są dla niej niefajne ! Myslę, że czegoś w tej karmie nie mogła strawić . Wystraszyłam się u lekarza , bo powiedział, że jak gazy nie miną przy zmianie karmy to przystępujemy do szerszej diagnostyki . Na szczęście sytuacja się poprawia .
Kurcze Sara też ma czasem takie zrywy. Nie często ale jednak się zdarza, że aż się zrywa z wyrka. Na orijenie też jej się zdarzało puścić bąka, ale bez zrywu. Dziwi mnie to bo applawsem karmiłem pierwszą połowę roku od stycznia do czerwca i nie było czegoś takiego. Żadnych gazów, zrywów a teraz po przerwie coś jakby nie halo. Ostatnio zdarza się, że wieczorem się nie załatwia, zganiam to na mróz, że Sara myśli tylko żeby szybko do domu iść. Potem w nocy albo rano jest taki qupal że hej. Może coś namieszali z tym składem. Obecnie karma senior ma też troche inny inny granulat niż pół roku temu jak kupowałem. Granule są nieco większe i są ciemniejsze. Będę obserwować Sare przez 2 tygodnie i akurat w połowie grudnia trzeba kupić karme.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

02 grudnia 2014, 13:08

kurcze...nie to, żebym się cieszyła, że Twój pies ma gazy ! ale martwiłam się, że mój już całkiem wybrakowany jest :wink: szczególnie te zrywy ...coś w tym musi być z tego wynika
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

02 grudnia 2014, 15:25

Szkoda by było rezygnować z tej karmy, bo Sara ją uwielbia. Ślini się jak ją tylko wyczuje. Smak i zapach applawsa nigdy jej się nie nudzi. W razie czego wrócę do orijena senior. Tylko że po 2 miesiącach orijen się jej nudzi.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

02 grudnia 2014, 15:49

Nie ma sensu się nakręcać, może będzie ok ! Mój pies to istne dziwo :wink:
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

02 grudnia 2014, 16:46

Jeszcze kilka miesięcy i tak będę musiał przejść na karmę z miękkim granulatem, bo moja 15 latka wprawdzie zęby jeszcze wszystkie ma, ale czasem jej się nie chce gryźć. Chrupki applawsa są dość twarde, choć te senior łatwo się rozgryza. Całe szczęście orijeny są miękkie i pies ze słabymi zębami się nie męczy.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

02 grudnia 2014, 16:51

To jeszcze jedna zaleta Applaws twarde granule , co dla mojego niewyżytego jamnika jest super :wink:
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

02 grudnia 2014, 19:45

To chyba jednak nie zdecyduję sie na Applawsa, bo jakbym znów miała ganiać po nocach na dwór, to już na samą myśl mi się zimno robi. Pewnie stanie na ProNature, senior jest z rybą a Ruda nie przepada za rybą, ale trudno. Wrócę jeszcze do tematu karm wet. Czy są jakieś podług waszej wiedzy specjalnie przy problemach z refluksem?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości