Arthroflex

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 stycznia 2009, 18:07

Jeśli jest to preparat dla koni to po co ryzykować?Masz całą masę nowych preparatów dla psów,jeśli Arthroflex nie spełnia Twoich oczekiwań.Widziałem na Allegro ten dla koni i mnie nie przekonał.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

31 stycznia 2009, 18:12

Pewnie co dla koni to dla koni. Cała gama preparató jak nie dla psa...to z powodzeniem zamiennie tych ludzkich ale dobrej jakości :)
smoczokwik
Posty:11
Rejestracja:27 października 2007, 00:06

31 stycznia 2009, 21:09

Dzięki za wypowiedzi :wink:
Awatar użytkownika
kamila lakusiowa
Posty:485
Rejestracja:18 września 2008, 19:51
Lokalizacja:Białystok

01 lutego 2009, 02:35

Moim zdaniem podawać
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

01 lutego 2009, 11:51

kamila lakusiowa pisze:Moim zdaniem podawać
Jasne- koniom napewno :D
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

01 lutego 2009, 12:11

A ma ktos link do tego końskiego??
Ja miałam kiedyś ulotkę jakiejś niemieckiej firmy, niestety nie pamiętam nazwy, jako że moja siostra ma konie, to i używa takich różnych specyfików, muszę się zaintereswoać tą kwestią. W końcu końskie maści, nawet ludziom są przepisywane ;)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 lutego 2009, 18:05

Szukałem na Allegro,ale w tej chwili nie widzę tego preparatu dla koni.
szanti
Posty:11
Rejestracja:24 sierpnia 2008, 14:41
Kontakt:

02 lutego 2009, 13:35

Znalazlam w necie preparat na stawy, co o nim sadzicie?
Opis:

Preparat chondroprotekcyjny, chroniący chrząstkę stawową oraz przywracający jej prawidłowe funkcjonowanie u psów ze zdiagnozowanymi zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Zawiera największą możliwą dawkę kwasu hialuronowego dla psa w ilości 10mg kwasu hialuronowego w jednej kapsułce. Stanowi alternatywę dla dostawowych iniekcji z kwasu hialuronowego.

Corta Vet HA jest weterynaryjną wersją Cortaflexu w kapsułkach, dostępną jedenie za pośrednictwem lekarzy weterynarii. Corta Vet HA jest dwa razy silniejszy od Cortaflexu w kapsułkach. Jest najmocniejszym preparatem z rodziny Cortaflex. Silnie skondensowany, zawiera największą możliwą dawkę kwasu hialuronowego (HA) - 10 mg w kapsułce. Stanowi alternatywę dla dostawowych iniekcji z kwasu hialuronowego.

Corta Vet HA utrzymuje elastyczność oraz wspiera metabolizm chrząstki, chroni oraz pozwala na odnowę chrząstek stawowych Twojego psa. Corta Vet HA zawiera ważne składniki dla prawidłowego funkcjonowania stawów. W jego skład wchodzą aminokwasy oraz GAG (glikozaminoglikany) niezbędne do syntezy chrząstki stawowej, a także proteiny soi, które zapobiegają degeneracji chrząstki stawowej i pobudzają komórki do produkcji substancji międzykomórkowej. Preparat ten dodatkowo wzmocniony został kwasem hialuronowym, będącym składnikiem mazi stawowej.

Kwas hialuronowy w czasie choroby zwyrodnieniowej stawów, a także w procesach zapalnych toczących się w stawie jest niszczony przez enzymy. Podanie kwasu hialuronowego w chorobach zwyrodnieniowych stawów przywraca właściwą masę cząsteczkową HA w mazi stawowej, a także hamuje proces zapalny, zwiększa przenikanie substancji odżywczych oraz sprawia, że ruchy w stawie przebiegają płynnie i bez tarcia.

Preparat zalecany jest dla psów ze zdiagnozowanymi silnymi zmianami zwyrodnieniowymi aparatu ruchu oraz we wszelkich chorobach stawów.

Analiza:

białko - 80%,
popiół - 5%,
oleje i tłuszcze - 7%,
włókno - mniej niż 1%,
kwas hialuronowy - 10mg/200mg.
Skład:

Mukopolisacharydy, proteiny soi, kwas hialuronowy, glicyna, L-glutamina, kwas glukuronowy, kwas glutaminowy, L-prolina, kwas asparaginowy, kapsułki celulozowe.

Dawkowanie:

Małe i średnie psy - 1 kapsułka dziennie, duże psy - 2 kapsułki dziennie do jedzenia lub bezpośrednio do pyska. Zapas na 2 m-ce dla małego psa i kota, na 1 m-c dla dużego psa.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości